Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2011, 14:48

autor: sathorn

Pierwsze informacje o systemie zdobywania doświadczenia w Minecrafcie

Markus „Notch” Persson zdradził pierwsze informacje na temat systemu zdobywania doświadczenia w Minecrafcie, popularnej grze niezależnej jego autorstwa. Okazuje się, że ma zamiar on wprowadzić rozwiązania znane z popularnych kiedyś gier typu roguelike.

Markus „Notch” Persson, twórca Minecrafta, jednego z największych fenomenów ostatnich lat, zamieścił na swoim Twitterze obrazek w którym bawi się generatorem poziomów. Nie byłoby w tym nic interesującego, gdyby nie fakt, że fani gry odnotowali pojawienie się nowego elementu interfejsu – paska doświadczenia.

Pierwsze informacje o systemie zdobywania doświadczenia w Minecrafcie - ilustracja #1

„Jestem wielkim fanem rogali (polskie określenie na grę typu „roguelike”, czyli cechującą się losowością, która zwiększa zróżnicowanie rozgrywki, a także karaniem gracza za dopuszczenie do śmierci bohatera koniecznością zaczynania gry od początku – dop. Sathorn). To prawdziwa zabawa. Idea jest taka, że levelujesz bardzo, bardzo szybko. (...) Im dłużej grasz, tym większa jest strata, kiedy zginiesz. Wydaje się, że to zbyt surowe, więc być może zrobimy tak, że tracić będzie się połowę zdobytego doświadczenia, czy coś w tym stylu. Faktem jest jednak, że tracisz wszystko tak czy inaczej, ponieważ przepada cały twój ekwipunek” - mówi Persson PC Gamerowi.

Twórca Minecrafta nie zadecydował jeszcze w jaki sposób poziom doświadczenia będzie się przekładał na mechanikę rozgrywki. „Musimy być pewni, że jest to zabawne i szybkie jak to tylko możliwe” – zapewnia Persson.

Jedno jest pewne. Minecraft system zdobywania doświadczenia dostanie. Pozostaje tylko pytanie kiedy i jak bardzo „rogalowy” on będzie.

Minecraft to fenomenalnie sprzedająca się gra niezależna, stworzona przez jednego człowieka – Markusa „Notch” Perssona. Na razie dostępna jest jedynie na PC, jednak w produkcji znajduje się także wersja na Xboksa 360 oraz iOS i Androida. Tytuł ten zakupić można za 14,95 euro (ok. 60 zł) za pośrednictwem strony internetowej minecraft.net.

Pierwsze informacje o systemie zdobywania doświadczenia w Minecrafcie - ilustracja #2