Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2021, 10:01

Path of Exile: Scourge - udana premiera dodatku

Path of Exile otrzymało dodatek Scourge. Pierwsze wrażenia fanów PoE są bardzo pozytywne, co dobrze obrazują wystawione wczoraj wysokie oceny gry na Steamie.

Doczekaliśmy się premiery Path of Exile: Scourge, czyli najnowszego dodatku do przebojowego RPG-a akcji studia Grinding Gear Games. Tradycyjnie został on wypuszczony za darmo w formie aktualizacji.

Rozszerzenie zadebiutowało wczoraj wieczorem i na razie dostępne jest wyłącznie na PC oraz komputerach Mac. Posiadacze konsol nie będą jednak musieli czekać długo na dołączenie do zabawy. Dodatek trafi 27 października na Xboksa One i PlayStation 4. W projekt zagrają także posiadacze Xboksa Series X/S i PlayStation 5 dzięki wstecznej kompatybilności.

Path of Exile: Scourge - udana premiera dodatku - ilustracja #1
Graczom wyraźnie spodobał się dodatek.

Pierwsze wrażenia z PoE: Scourge są bardzo dobre. Najlepiej pokazują to oceny użytkowników na Steamie. Wczoraj, czyli w dniu premiery dodatku, Path of Exile otrzymało 195 pozytywnych recenzji graczy, a tylko 15 negatywnych. Dziś zapowiada się na powtórkę z tej sytuacji. W chwili pisania tej wiadomości stan na 23 października wynosi: 14 pozytywnych ocen i 3 negatywne.

Dzięki premierze rozszerzenia gra osiąga także imponujące wyniki aktywności. Wczoraj w najgorętszym momencie dnia w Path of Exile na Steamie bawiło się 150 485 osób jednocześnie. To tylko 7 tysięcy mniej niż wynosi rekord omawianej gry, więc całkiem możliwe, że zostanie on pobity w ten weekend.

Przypomnijmy, że dodatek pozwala przenieść się do pełnej demonów alternatywnej wersji świata Wraeclast. Gracze otrzymali opcję splugawienia własnych przedmiotów, co zapewnia im zarówno dodatnie potężne modyfikatory, jak i skutkujące negatywnymi efektami klątwy. Nie zapominano także o poprawkach balansu rozgrywki, co objęło m.in. zmiany w drzewku umiejętności pasywnych.

Przytłacza Cię ogrom opcji rozwoju w Path of Exile? Skorzystaj z projektu Path of Building.

Obecnie Path of Exile jest szalenie rozbudowaną produkcją i nawet weterani mają duże problemy z zaplanowaniem optymalnych „buildów” bohaterów. Dlatego grupa fanów opracowała open-source’owe narzędzie Path of Building. Dzięki niemu możemy zasymulować różne ścieżki rozwoju, pomagając sobie dokonywać właściwych wyborów na ekranie umiejętności. Ułatwia ono także odkrycie najbardziej korzystnych klejnotów oraz idealnego ekwipunku dla naszej postaci.

  1. Path of Building - pobierz
  1. Path of Exile: Scourge – strona oficjalna dodatku