Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2021, 11:30

autor: mokosh

W Path of Exile będzie się działo - rozpoczął się pięciotygodniowy cykl eventów

Ten rok powoli dobiega końca i z tej okazji studio Grinding Gear Games zaplanowało cykl wydarzeń w Path of Exile. Gracze mogą liczyć na wiele ciekawych i wymagających wyzwań.

W SKRÓCIE:
  1. Z okazji kończącego się roku do Path of Exile zawita sześć wydarzeń, w ramach których gracze podejmą się przeróżnych wyzwań.
  2. Pierwsze z nich – Endless Delve – rozpoczęło się dzisiaj. Koniec całej serii przewidziano na 10 stycznia.
  3. Dodatkowo gracze będą mogli zdobywać przedmioty poprzez śledzenie transmisji na Twitchu.

Z okazji kończącego się roku zespół Grinding Gear Games ogłosił serię wydarzeń w Path of Exile (jedynie na PC). Ma ich być łącznie sześć i odbędą się na przestrzeni kolejnych pięciu tygodni.

Poniżej znajdziecie ogólną rozpiskę wydarzeń. Jeśli potrzebujecie zagłębić się w szczegóły eventów, zapraszamy tutaj.

  1. Endless Delve (3 – 13 grudnia): podczas tego wydarzenia gracze zejdą w czeluścia Kopalni Azurytu. Jeśli przystąpicie do wyzwania, pozostanie Wam iść coraz głębiej i zmierzyć się z narastającymi przeciwnościami.
  2. Zizaran's Gauntlet (10 – 20 grudnia): wydarzenie organizowane przez streamera, podczas którego zadaniem graczy będzie gromadzenie punktów poprzez zdobywanie kolejnych poziomów oraz pokonywanie bossów. Nagrody, które będzie można zdobyć, fundowane są przez Zizarana oraz innych streamerów społeczności.
  3. Endless Heist (17 – 27 grudnia): jest to zupełnie nowy tryb, całkowicie pomijający kampanię. Głównym zadaniem graczy będzie dokonywanie ryzykowanych napadów, w których pomogą najemni złodzieje. Warto pamiętać, że śmierć będzie równoznaczna z utratą łupów.
  4. Atlas Invasion (24 grudnia – 3 stycznia): w tym trybie gracze napotkają nowych bossów w każdym obszarze Wraeclast. Wrogowie nie będą łatwi do pokonania, jednak jeśli graczom uda się ich zgładzić, uzyskają unikalne przedmioty.
  5. Delirium Everywhere (31 grudnia – 10 stycznia): mgły Delirium spowiją całą krainę, przez co każdy obszar mapy stanie się bardziej wymagający i wypełniony przeciwnikami. Będzie to idealny tryb dla graczy, którzy lubią wyzwania... i chcą zdobyć ciekawe przedmioty.
  6. Path of Exile: Royale z udziałem Brutusa (9, 23, 30 grudnia): do Path of Exile wróci tryb battle royale. Zostanie on jednak lekko zmodyfikowany. Na środku bezpiecznej strefy na mapie pojawi się w pewnym momencie Brutus, z którym gracze będą mogli zawalczyć lub też wykorzystać go do wyeliminowania konkurencji.

Twórcy gry opublikowali także zwiastun nadchodzących wydarzeń. Jeśli chcecie zobaczyć przedsmak tego, co będzie miało miejsce w Path of Exile na przestrzeni następnych pięciu tygodni, to warto się z nim zapoznać.

Z kolei jeżeli nie jesteście na tyle odważni, aby wziąć udział w opisanych wydarzeniach, to nic straconego. Możliwe będzie także zdobywanie nagród poprzez oglądanie transmisji na Twitchu. Warto tutaj zaznaczyć, że tzw. „twitch drops” będą dostępne jedynie podczas pierwszego dnia każdego wydarzenia. O tym, jakie nagrody są przewidziane za oglądanie, możecie przeczytać tutaj.

Dla pecetowych graczy Path of Exile końcówka tego roku zapowiada się niesamowicie interesująco.