Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2005, 17:36

Ozłocono Harry'ego Pottera i Czarę Ognia

Koncern Electronic Arts poinformował wczoraj, że najnowsza odsłona komputerowych przygód Harry’ego Pottera osiągnęła status „gold” i powędrowała do tłoczni.

Koncern Electronic Arts poinformował wczoraj, że najnowsza odsłona komputerowych przygód Harry’ego Pottera osiągnęła status „gold” i powędrowała do tłoczni.

Harry Potter i Czara Ognia zadebiutuje na rynku już za tydzień, 8 listopada. Przewidziano edycje na następujące platformy sprzętowe: PC, PlayStation 2, Xbox, GameCube, Nintendo DS i GameBoy Advance. W Polsce program pojawi się w sklepach dwa dni później – 10 listopada (tylko w dwóch wersjach: PC oraz PlayStation 2). Electronic Arts zapowiada też specjalne wydanie na konsolę PSP, ale na razie nie wiadomo, kiedy trafi ono na zachodni rynek.

Harry Potter and the Goblet of Fire (Harry Potter i Czara Ognia) to kolejna, wirtualna adaptacja książkowej serii autorstwa J. K. Rowling, która opowiada o losach tytułowego Harry’ego Pottera oraz dwójki jego przyjaciół: Hermiony Granger i Rona Weasleya. Jak wskazuje nazwa tej produkcji, jej fabuła została oparta o czwarty tom przygód młodego czarodzieja oraz bazujący na nim film kinowy pod tym samym tytułem z 2005 roku.

Po raz kolejny mamy do czynienia ze zręcznościową grą akcji z licznymi elementami przygodowymi. Tym razem Harry Potter w dość tajemniczy sposób zostaje wybrany czwartym uczestnikiem niebezpiecznego Turnieju Trzech Czarodziejów. W tych zawodach każdy z uczestników musi stawić czoło zionącemu ogniem smokowi (walka na latającej miotle), uratować przyjaciół z głębin Czarnego Jeziora (pływanie) oraz znaleźć drogę w rozległym labiryncie. Aby tego dokonać, należy oczywiście wykazać się nie tylko sprytem czy umiejętnościami magicznymi, ale również posiadać odrobinę szczęścia.

Więcej informacji na temat Harry Potter i Czary Ognia znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.