Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2011, 09:24

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Opublikowano oficjalny 20-minutowy materiał z gry The Elder Scrolls V: Skyrim

Firma Bethesda zaprezentowała 20-minutowy fragment rozgrywki z gry The Elder Scrolls V: Skyrim, w którym możemy zobaczyć między innymi emocjonujące pojedynki ze smokami.

Firma Bethesda Softworks zaprezentowała na oficjalnej stronie gry The Elder Scrolls V: Skyrim efektowny 20-minutowy materiał filmowy z rozgrywki, w którym nadzorujący prace nad tą produkcją Todd Howard wciela się w rolę narratora i komentuje widoczne na ekranie wydarzenia.

Prezentacja została podzielona na trzy części, różniące się przede wszystkim otoczeniem. Początkowo bohater przemierza zaśnieżone, górskie szczyty, a w trakcie wędrówki walczy z dzikimi zwierzętami oraz ludźmi. Howard omawia tu pobieżnie poszczególne aspekty mechaniki gry, w tym między innymi ekrany ekwipunku oraz wyboru czarów. Największe wrażenie wywołuje jednak widok gwiazdozbiorów na niebie, które pełnią funkcję drzewek umiejętności. Pod koniec pojawia się smok, ale to dopiero zwiastun tego, co czeka nas w ostatniej części materiału.

W drugim fragmencie przenosimy się do starożytnych podziemi, które są silnie powiązane z nordycką mitologią. Na drodze bohatera stają rabusie oraz gigantyczne pająki. Trzeba przyznać, że scena roztrzaskania głowy przeciwnika toporem naprawdę wywołuje ciarki swoją dosadnością – w pełni ukazuje barbarzyńską atmosferę walki. W czasie eksploracji korytarzy postać dociera do dużej komnaty, w której przyjdzie jej się zmierzyć z potężnym liczem.

Ostatnia część, choć najkrótsza, z pewnością wywoła zachwyt wśród wszystkich miłośników fantasy. W trakcie starcia z mamutami i ich nadzorcą nagle pojawia się smok, który zaczyna siać spustoszenie, a z czasem ukazuje się drugi. Walka z tymi legendarnymi stworzeniami zapiera dech, a największe wrażenie wywołuje scena ich śmierci, gdy zaczynają się spalać żywym ogniem.

Warto zwrócić uwagę na towarzyszącą filmowi muzykę, która początkowo sprawia wrażenie relaksacyjnej, a z czasem zmienia się w coraz bardziej żywiołową.

Światowa premiera gry The Elder Scrolls V: Skyrim będzie miała miejsce 11 listopada tego roku na pecetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Jej polskim dystrybutorem jest firma Cenega.