Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2021, 21:48

autor: hexx0

Oglądaj dziś z nami Xbox Gamescom 2021 showcase [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 19:00 odbędzie się Xbox Gamescom 2021 showcase. Zostaną na nim zaprezentowane gry zmierzające na platformy Microsoftu, w tym do usługi Xbox Game Pass.

Aktualizacja:

Xbox Gamescom 2021 showcase już za nami. Niestety nie doczekaliśmy się większych niespodzianek. Oto najistotniejsze informacje, o jakich dowiedzieliśmy się na prezentacji:

Oryginalna wiadomość:

Do rozpoczęcia targów gamescom 2021 pozostał co prawda jeszcze jeden dzień, ale Microsoft przygotował swój pokaz na dziś. Xbox Gamescom 2021 showcase odbędzie się o godzinie 19:00 czasu polskiego i potrwa około 90 minut. W jego ramach mają zostać zaprezentowane głównie nowe trailery i gameplaye z już ujawnionych gier Xbox Game Studios, które zmierzają na platformy PC, XSX|S i XONE oraz do usługi Xbox Game Pass. Nie zabraknie także tytułów od współpracujących z „zielonymi” firm trzecich. Niewykluczone więc, że czekają nas jakieś niespodzianki. Transmisja odbędzie się za pośrednictwem serwisów YouTube, Twitch i Facebook. Odtwarzacz z tego pierwszego znajdziecie poniżej.

Pokaz poprowadzą Parris Lilly oraz Kate Yeager. A czego konkretnie możemy się spodziewać? Przede wszystkim świeżych informacji na temat Halo Infinite i Forza Horizon 5, czyli flagowych produkcji Microsoftu. Fani nordyckich klimatów z pewnością oczekują nowych wieści o Hellblade 2: Senua's Saga – być może wreszcie poznamy choćby przybliżoną datę premiery tego sequela? Kilka chwil powinno zostać poświęconych również nadchodzącemu Age of Empires IV. Osobiście bardzo liczę na pierwszy trailer z RPG Avowed, nad którym pracuje studio Obsidian Entertainment, oraz na zapowiedź nowej gry od inXile entertainment. Istnieje także szansa na krótki pokaz Fable 4.

Jeśli zaś chodzi o firmy zewnętrzne, niewykluczone są kolejne prezentacje takich gier, jak Far Cry 6 czy Battlefield 2042, które wychodzą tej jesieni. Zarówno Ubisoft, jak i Electronic Arts niejednokrotnie współpracowały bowiem z Microsoftem, co mogliśmy zobaczyć choćby na czerwcowym E3 2021.

Przypominamy również o zaplanowanym na jutro na godzinę 20:00 pokazie OpenNightLive, który poprowadzi Geoff Keighley. Zgodnie z podanymi przez niego w ubiegłym tygodniu informacjami, fani cyklu Saints Row mają doczekać się się zapowiedzi rebootu serii.