Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2021, 21:33

autor: Ender

Forza Horizon 5 - gameplay, limitowany kontroler oraz inne informacje z gamescom 2021

Twórcy Forza Horizon 5 podzielili się nowym fragmentem rozgrywki, a także kolejnymi informacjami na temat produkcji. Zapowiedzieli też limitowany kontroler, który odznacza się unikatową półprzezroczystą obudową.

Podczas pokazu Microsoftu towarzyszącego rozpoczynającym się niebawem targom gamescom 2021 deweloperzy Forzy Horizon 5 podzielili się kolejną porcją informacji związanych z tytułem. Pierwszą atrakcją dla fanów jest z pewnością ponad ośmiominutowy fragment rozrywki. Przedstawia on sam początek gry, podczas którego między innymi zjeżdżamy ze stoku wulkanu oraz „zderzamy się” z burzą piaskową, by ostatecznie trafić na miejsce organizacji festiwalu Horizon.

  1. Z Forza Horizon 5 wśród zwierząt - dokąd zmierza gatunek gier wyścigowych?

W trakcie tej szalonej jazdy po meksykańskich bezdrożach możemy także zobaczyć samochody Ford Bronco Badlands 2021 oraz Mercedes-AMG One, które trafią na okładkę gry i będą pojawiać się w jej wszystkich materiałach promocyjnych. Wehikuły te otrzymały z tej okazji swój osobny, krótki zwiastun.

Podczas eventu dowiedzieliśmy się też, że Microsoft przygotował dla fanów Forzy niespodziankę pod postacią limitowej wersji bezprzewodowego kontrolera, który oficjalnie trafi do sprzedaży 9 listopada (przedsprzedaż rusza jednak już dziś). Pad posiada rzucającą się w oczy przezroczystą żółtą obudowę. Jest ona ozdobiona kontrastującymi z nią barwnymi akcentami w kolorach turkusowym i różowym, które znajdziemy też na gałkach oraz bocznych przyciskach. Spód pada pokryty został unikalną teksturą przypominającą tą, którą możemy znaleźć na kierownicach sportowych aut. Wszyscy posiadacze kontrolera otrzymają także DLC do Forzy Horizon 5, w którego skład wejdzie emotka dla kierowcy gracza oraz przedmioty kosmetyczne.

Forza Horizon 5 zadebiutuje w sklepach 9 listopada, równocześnie na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X|S. W tym dniu tytuł bez dodatkowych kosztów pobiorą też wszyscy nabywcy subskrypcji Xbox Game Pass. Gra dostępna jest w przedsprzedaży w wersjach standardowej (ta znajdzie się w Game Passie), a także Deluxe i Premium. Z edycją Deluxe otrzymamy paczkę 42 dodatkowych aut (tzw. Car Pass). Posiadacze wersji Premium dostaną wszystkie nadchodzące DLC (dwa duże rozszerzenia plus Car Pass) oraz możliwość wcześniejszego rozpoczęcia zabawy (od 5 listopada).

  1. Oficjalna strona gry Forza Horizon 5
  2. Forza Horizon 5 wygląda niesamowicie i zostawia konkurencję w tyle