Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2021, 08:23

autor: Maycuzai

Xbox Cloud Gaming zadebiutuje na Xbox One i Xbox Series już w te święta

Phil Spencer ma nadzieję, że byliście grzeczni. Z pokazu Microsoftu na gamescomie dowiedzieliśmy się, że granie w chmurze zagości na konsolach 8. oraz 9. generacji w grudniu tego roku. Funkcja pozwoli ogrywać next-genowe tytuły, także na przemijających konsolach.

Xbox nie przestaje rozpieszczać graczy: abonament Game Pass, zapowiedzi mocnych exclusive’ów, czy rozwijanie Xbox Cloud Gaming – usługi pozwalającej na granie w chmurze na wybranych urządzeniach. Microsoftowy streaming gier już od jakiegoś czasu gości na naszych smartfonach oraz komputerach, a teraz wreszcie nadeszła pora, by zawitał również na konsole zielonych. Na szczęście nie trzeba będzie na to długo czekać, gdyż usługa zostanie dostarczona wraz z innymi prezentami pod choinkę.

Xbox Cloud Gaming pozwoli posiadaczom starszych konsol z rodziny Xbox One cieszyć się najnowszymi grami dostępnymi na Xboksie Series X/S – pokroju rodzimego The Medium – bez konieczności zakupu nowego sprzętu. Usługa na wszystkich urządzeniach wspiera przesyłanie obrazu w rozdzielczości 1080p, przy zachowaniu 60 fps-ów i niskich opóźnień.

Testy usługi w ramach programu Xbox Insider rozpoczną się jesienią. Użytkownicy z subskrypcją Game Pass Ultimate dostaną możliwość ogrania w chmurze z poziomu swojej konsoli ponad 100 produkcji. Streaming pozwoli też na natychmiastowe dołączanie do rozgrywek znajomych – tuż po otrzymaniu zaproszenia i bez konieczności marnowania czasu w menu głównym.

Nic dodać, nic ująć… Dla posiadaczy „zielonych” konsol szykują się naprawdę udane święta.