Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2011, 10:55

autor: Sarge

O kooperacji, umiejętnościach i dialogach w Dungeon Siege III

Od czasu oficjalnej zapowiedzi Dungeon Siege III minęło ponad pół roku, a mimo to wiele detali na temat rozgrywki wciąż pozostaje nieznanych. Trochę więcej w tej kwestii ujawnił nam właśnie serwis Gamespot, publikujący zapowiedź dzieła Obsidian Entertainment.

Od czasu oficjalnej zapowiedzi Dungeon Siege III minęło ponad pół roku, a mimo to wiele detali na temat rozgrywki wciąż pozostaje nieznanych. Trochę więcej w tej kwestii ujawnił nam właśnie serwis Gamespot, publikujący zapowiedź dzieła Obsidian Entertainment.

Na jedno z najbardziej interesujących rozwiązań trzeciej odsłony znanej serii zapowiada się tryb kooperacji pozwalający przechodzić całą kampanię wraz z innymi graczami. System bezproblemowego dołączania się i opuszczania gry przez pozostałych użytkowników pozwoli w każdej chwili skorzystać z pomocy znajomego w trakcie swojej przygody.

O kooperacji, umiejętnościach i dialogach w Dungeon Siege III - ilustracja #1

Nie ma jednak róży bez kolców – o ile dla tzw. hosta jest to bardzo wygodne rozwiązanie, tak już nasi towarzysze niekoniecznie muszą być zadowoleni. Wszystko wskazuje na to, że będą oni pełnić jedynie rolę pomocników i nie będą mogli przenieść efektów wspólnej zabawy do swojego profilu. Niepewną kwestią pozostaje to, czy chodzi właśnie o importowanie statystyk i zdobytego doświadczenia, czy może jedynie o postępy w wykonywaniu kolejnych questów.

Kooperację należy tym samym postrzegać jako formę czystej zabawy, a nie okazję do „podpakowania” swojej postaci. Ponieważ drużyna może sobie liczyć cztery postacie, poza gospodarzem do zabawy może dołączyć dwóch graczy przez sieć i jeden przed jednym ekranem.

Poza tym dowiedzieliśmy się nieco na temat systemu umiejętności uwzględniającego trzy postawy danego bohatera – ofensywną, defensywną i neutrealną. Podnoszenie poziomu doświadczenia umożliwi odblokowywanie nowych zdolności dla każdej z nich. Należy przy tym pamiętać, że ilość stosownych punktów do rozdysponowania będzie ograniczona.

O kooperacji, umiejętnościach i dialogach w Dungeon Siege III - ilustracja #2

Rozmowy z mieszkańcami wirtualnego świata przeprowadzimy korzystając z popularnego ostatnio koła dialogowego (patent wykorzystywany ostatnio między innymi w serii Mass Effect). W trakcie trwania przygody zacieśnimy więzi również z pozostałymi członkami naszej drużyny, a poprawianie relacji między nimi może zwiększyć ich możliwości w czasie walki.

Osobom wyczekującym premiery Dungeon Siege III pragniemy przypomnieć, że całkiem niedawno ujawniono jej minimalne wymagania sprzętowe. Podanie ich na tak wczesnym etapie produkcji może nieco dziwić i wiele do czasu debiutu gry może się jeszcze zmienić, ale możecie w ten sposób już teraz przygotować się na to, jak mocnego komputera będziecie potrzebować do uruchomienia tego tytułu. Notabene pierwszy raz w historii cyklu ukaże się on również na PlayStation 3 oraz Xboksie 360.