Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2019, 16:55

Nowy utwór z Cyberpunka 2077, nadchodzący koniec ekskluzywności Hadesa w Epic Games Store i inne wieści

Dziś piszemy o szczegółach na temat kosmicznych lotniskowców w Elite: Dangerous, pszczołach i miodzie w Minecrafcie: Java Edition, dacie debiutu gry Hades we wczesnym dostępie na Steamie po roku ekskluzywności dla Epic Games Store oraz nowej piosence promującej Cyberpunka 2077. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Szczegóły na temat kosmicznych lotniskowców w Elite: Dangerous

Lotniskowce w Elite: Dangerous zaoferują kilka ciekawych możliwości. - Nowy utwór z Cyberpunka 2077, nadchodzący koniec ekskluzywności Hadesa w Epic Games Store i inne wieści - wiadomość - 2019-08-23
Lotniskowce w Elite: Dangerous zaoferują kilka ciekawych możliwości.

Od przeszło miesiąca wiemy, że w grudniu kosmiczny symulator Elite: Dangerous otrzyma dużą aktualizację, w skład której wejdą między innymi lotniskowce. Przy okazji targów gamescom przedstawiciele studia Frontier Developments podzielili się kilkoma nowymi szczegółami na ich temat (via PCGamesN). Zacznijmy od tego, że maszyny te mają być niezwykle drogie i każdy dowódca będzie mógł zakupić tylko jedną sztukę. Powinna być ona jednak warta swoich pieniędzy. Kosmiczne lotniskowce zaoferują bowiem aż szesnaście lądowisk (osiem dużych oraz po cztery średnie i małe), a także miejsce do dozbrajania, tankowania i naprawy statków. Pojawi się także opcja dostosowania potężnego okrętu do pewnych zadań – zabawy w łowcę nagród, najemnika, pirata, przemytnika, kupca, górnika itp.

Kosmiczne lotniskowce będą mogły skakać po różnych punktach galaktyki znajdujących znajdujących się w zasięgu maksymalnie 500 lat świetlnych. Jedno takie przemieszczenie się będzie kosztować pewną ilość niesprecyzowanego jeszcze surowca.

Zanim kosmiczne lotniskowce pojawią się się w Elite: Dangerous, 17 września tytuł otrzyma inną aktualizację. Jej głównymi elementami będą nowy moduł startowy nazwany In Ship, stanowiący ulepszony tutorial, oraz system punktów Arx, które będzie można zdobyć podczas zabawy lub kupić za prawdziwe pieniądze.

Pszczoły i miód w Minecrafcie: Java Edition

Minecraft: Java Edition otrzymał ostatnio nową aktualizację, która dodała do niego pszczoły. Są to neutralne stworki, które będą próbowały zaatakować gracza tylko w momencie, gdy zagrozi on ich gniazdu lub im samym. Tak jak w naturze, jeśli któremuś z nich uda się kogoś użądlić, wówczas po pewnym czasie umrze.

Pszczoły produkują rzecz jasna miód. Aby go zebrać, należy podjąć ryzyko podejścia do gniazda. Na szczęście nie zawsze będzie się to wiązało z bolesnymi ranami. Uspokoić pszczoły można dymem, zatem rozpalenie ogniska w pobliżu roju powinno załatwić sprawę.

Więcej informacji na temat najnowszej aktualizacji do Minecrafta: Java Edition, w tym listę wyeliminowanych błędów, znajdziecie tutaj.

Data premiery gry Hades we wczesnym dostępie na Steamie

Wkrótce Hadesa sprawdzić będą mogli również użytkownicy Steama. - Nowy utwór z Cyberpunka 2077, nadchodzący koniec ekskluzywności Hadesa w Epic Games Store i inne wieści - wiadomość - 2019-08-23
Wkrótce Hadesa sprawdzić będą mogli również użytkownicy Steama.

Za niecałe cztery miesiące minie dokładnie rok odkąd funkcjonuje Epic Games Store. Oznacza to, że w tym okresie pierwszym tytułom skończy się umowa na ekskluzywność dla tej platformy. Jednym z nich jest Hades od studia Supergiant Games. Twórcy takich produkcji, jak Bastion czy Transistor ogłosili, że ich najnowsze dzieło pojawi się we wczesnym dostępie na Steamie 10 grudnia. Premiera wersji 1.0 na obu platformach zaplanowana jest na drugą połowę 2020 roku.

Nowa piosenka promująca grę Cyberpunk 2077

CD Projekt RED wypuściło nową piosenkę promującą Cyberpunka 2077. Nosi ona tytuł Never Fade Away i jest wykonywana przez kultowy w uniwersum Mike'a Pondsmitha zespół SAMURAI (a tak naprawdę punkrockową grupę Refused, z którą polskie studio nawiązało współpracę). Utworu można posłuchać między innymi w serwisie YouTube oraz na platformach Spotify, Apple Music, iTunes, Tidal, Deezer i Amazon Music.

Poprzednią piosenkę stworzoną na potrzeby Cyberpunka 2077, Chippin' In, znajdziecie w tym miejscu.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Solasta: Crown of the Magister
 2. DCL: The Game
 3. Anno 1800: Botanica
 4. The Alliance Alive HD Remastered
 5. Rock of Ages 3: Make & Break
 6. Munchkin: Quacked Quest
 7. Dungeon Defenders: Awakened
 8. XIII
 9. Cyberpunk 2077
 10. Hypercharge: Unboxed
 11. Eliza
 12. Out of Space

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. The Yakuza Remastered Collection gamescom 2019 trailer
 2. Wasteland 3 gamescom 2019 trailer
 3. Vigor gamescom 2019 trailer
 4. Wiedźmin 3: Dziki Gon gamescom 2019 trailer
 5. The Sims 4: Kraina magii gamescom 2019 trailer
 6. The Settlers gamescom 2019 trailer
 7. Risk of Rain 2 gamescom 2019 trailer
 8. Remothered: Broken Porcelain gamescom 2019 trailer
 9. Predator: Hunting Grounds gamescom 2019 trailer
 10. Port Royale 4 gamescom 2019 trailer
 11. Papetura zwiastun #1
 12. Pagan Online gamescom 2019 trailer
 13. One Piece: Pirate Warriors 4 gamescom 2019 trailer
 14. Need for Speed: Heat gamescom 2019 trailer
 15. Mount & Blade II: Bannerlord gamescom 2019 trailer