Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2019, 12:28

autor: Vergil

Cyberpunk 2077 – Refused zagra utwory zespołu SAMURAI [aktualizacja]

Studio CD Projekt RED poinformowało o nawiązaniu współpracy ze szwedzkim zespołem Refused. Zadaniem tej punkrockowej kapeli jest zagranie utworów grupy SAMURAI, która cieszy się olbrzymią popularnością w uniwersum gry Cyberpunk 2077.

Aktualizacja:

Marcin Przybyłowicz (dyrektor muzyczny w CD Projekt RED) poinformował za pośrednictwem Twittera, że oprócz Chippin' In w Cyberpunku 2077 usłyszymy takie utwory inspirowane tekstami z Cyberpunka 2020, jak Black Dog oraz Never Fade Away. Oczywiście ich wykonaniem zajmie się zespół Refused, o czym piszemy poniżej.

SAMURAI to w uniwersum gry Cyberpunk 2077 niezwykle popularny zespół grający tak zwanego chromerocka, którego liderem był Johnny Silverhand (w omawianej produkcji wcieli się w niego Keanu Reeves). By należycie zilustrować jego muzyczne dokonania, studio CD Projekt RED nawiązało współpracę z punkrockową kapelą Refused, o czym poinformowało w oficjalnym komunikacie. Szwedzi mają przygotować i nagrać szereg utworów, wśród których znajdziemy zarówno zupełnie nowe kompozycje, stworzone od podstaw z myślą o Cyberpunku 2077, jak i kawałki inspirowane tekstami z gry fabularnej Cyberpunk 2020. Przedsmak tego, jak będą one brzmieć, daje nam utwór Chippin’ In; jego fragment można było usłyszeć w najnowszym zwiastunie gry, przygotowanym z myślą o tegorocznych targach E3, natomiast całość czeka poniżej.

Warto przy tym zaznaczyć, że nad procesem powstawania muzyki czuwa zespół kompozytorów, na którego czele stoi Marcin Przybyłowicz – dyrektor muzyczny w CD Projekt RED, mający w swoim portfolio między innymi soundtrack do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Jako ciekawostkę należy też dodać, że Przybyłowicz przekonuje, iż wśród twórców Cyberpunka 2077 nie brakuje miłośników twórczości zespołu Refused; mowa między innymi o jednym z kompozytorów – Piotrze Adamczyku – który wyszedł z inicjatywą, by to właśnie ta grupa zadbała o brzmienie oraz wokal kapeli SAMURAI. Szwedzcy punkrockowcy mówią natomiast, że choć przyszło im żyć w nieco innej rzeczywistości, podobnie jak SAMURAI, uważają się za muzycznych buntowników, a współpraca z polskim studiem to nie tylko „zupełnie nowe, niezwykle ekscytujące wyzwanie”, lecz także okazja do „świetnej zabawy”.

W uniwersum gry Cyberpunk 2077 zespół SAMURAI cieszy się olbrzymią popularnością. - Cyberpunk 2077 – Refused zagra utwory zespołu SAMURAI [aktualizacja] - wiadomość - 2019-07-04
W uniwersum gry Cyberpunk 2077 zespół SAMURAI cieszy się olbrzymią popularnością.

Cyberpunk 2077 zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One, a zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku (w Polsce doczeka się pełnej lokalizacji). Jak wcześniej informowaliśmy, omawiana produkcja jest jednym z trzech cyberpunkowych projektów studia CD Projekt RED – pozostałe to tryb multiplayer, którym zajmuje się wrocławski oddział firmy, a także następny duży tytuł. Ponadto w planach zespołu jest wydanie do 2021 roku jeszcze jednej „gry fabularnej klasy AAA”.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Cyberpunk 2077
  2. Cyberpunk 2077 wygląda rewelacyjnie! Widzieliśmy gameplay na E3
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Informacja pojawiła sie pierwotnie 2 lipca 2019, 19:17.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077