Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2019, 09:24

autor: Adrian Werner

CDP RED pracuje nad trzema projektami związanymi z Cyberpunkiem 2077

Firma CD Projekt poinformowała, że ma trzy zespoły pracujące nad projektami cyberpunkowymi. Wśród nich, poza grupą zajmującą się samym Cyberpunkiem 2077, jest wrocławski oddział firmy tworzący tryb multiplayer dla tej produkcji.

CD Projekt zostanie w uniwersum Cyberpunka na dłużej. - CDP RED pracuje nad trzema projektami związanymi z Cyberpunkiem 2077 - wiadomość - 2019-07-03
CD Projekt zostanie w uniwersum Cyberpunka na dłużej.

AKTUALIZACJA:

Doniesienia o planach CD Projektu spowodowały lekkie zamieszanie, więc firma doprecyzowała, że ma trzy zespoły pracujące nad Cyberpunkiem 2077, a nie nad odrębnymi grami. Jak pisaliśmy wcześniej, jeden z nich, zlokalizowany we Wrocławiu, zajmuje się trybem multiplayer.

Serwis ekonomiczny Polskiej Agencji Prasowej opublikował wypowiedzi przedstawicieli zarządu spółki CD Projekt, w których znalazło się sporo ciekawych informacji na temat planów firmy.

Dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad trzema projektami cyberpunkowymi. Jednym z nich jest oczywiście sam Cyberpunk 2077. Drugim - koncentrującym się na trybie multiplayer do wspomnianej produkcji - zajmuje się ok. 40-osobowy zespół we Wrocławiu.

Wiceprezes Piotr Nielubowicz dodał, że następna duża gra CD Projektu również będzie osadzona w świecie Cyberpunka. Ponadto w planach jest wydanie do 2021 roku kolejnej „gry fabularnej klasy AAA”. Wypowiedź była dosyć niejasna, ale wydaje się że to dwie odrębne produkcje, bo w sumie w firmie pracuje obecnie pięć zespołów – trzy zajmują się projektami cyberpunkowymi, a jeden Gwintem, więc piąty z nich najpewniej przypada na wspomniane RPG klasy AAA.

Ponadto CD Projekt jest bardzo zadowolony z wyników przedsprzedaży Cyberpunka 2077. Pod tym względem gra radzi sobie znacznie lepiej niż Wiedźmin 3, ale prezes firmy Adam Kiciński zastrzega, że w momencie startu pre-orderów Dzikiego Gonu produkcja ta była znacznie mniej, jak to określił, „nahajpowana”, a do tego przedsprzedaż CP2077 trwa od niedawna, więc nie wiadomo, jak będzie dalej.

Firma spodziewa się, że udział wersji pecetowej w sprzedaży Cyberpunka 2077 okaże się niższy niż w przypadku Wiedźmina 3. Wynika to z faktu, że obecnie baza posiadaczy konsol jest znacznie większa niż w 2015 roku, a do tego przygody Geralta tradycyjnie były związane z komputerami.

Ponadto firma przewiduje, że wzrośnie udział sprzedaży cyfrowej. W przypadku Wiedźmina 3 na ten segment przypadło 30% egzemplarzy, podczas gdy Cyberpunka 2077 najpewniej kupi w ten sposób 40-50% nabywców. Poinformowano również, że nie ma w planach zwiększenia nakładu edycji kolekcjonerskiej, pomimo że została on już w większości wyprzedana.

Podczas targów Gamescom firma zamierza pokazać to samo, co na E3, a pod koniec sierpnia, na PAX West, publicznie udostępniony zostanie nowy fragment rozgrywki. Wysypu materiałów i informacji powinniśmy spodziewać się na początku przyszłego roku, gdyż wtedy dziennikarze otrzymają grywalne wersje projektu.

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera nastąpi 16 kwietnia przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona firmy CD Projekt
  2. Cyberpunk 2077 wygląda rewelacyjnie! Widzieliśmy gameplay na E3
  3. Wszystko o Cyberpunk 2077

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-02

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077