Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS4XONESwitchPC
Okładka Munchkin: Quacked Quest (PS4)
OkładkaMunchkin: Quacked Quest (PS4)

Munchkin: Quacked Quest

Prosty, zręcznościowy dungeon crawler dla 1-4 graczy bawiących się lokalnie. Jest to cyfrowa adaptacja zabawnej gry karcianej Munchkin, w której gracze wcielają się w poszukiwaczy przygód przemierzających pełne niebezpieczeństw lochy.

Towarzyskie | fantasy | widok izometryczny | humorystyczne | dungeon-crawler | na 2 osoby | przygodowe gry akcji | podzielony/wspólny ekran

Munchkin: Quacked Quest Premiera

19lis2019

PC Switch PS4 XONE

Gry podobne do Munchkin: Quacked Quest

Darksiders Genesis

Minecraft: Dungeons

Castle Crashers Remastered

Munchkin: Quacked Quest to zręcznościowa gra towarzyska w konwencji izometrycznego RPG akcji w realiach fantasy, inspirowana humorystyczną „karcianką” Munchkin, stworzoną przez firmę Steve Jackson Games. W tytule tym maks. czwórka graczy kieruje poszukiwaczami przygód, którzy eksplorują podziemia, zbierają przedmioty i walczą z różnymi fantastycznymi bestiami (oraz ze sobą nawzajem). Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiada firma Asmodee Digital.

Mechanika

Rozgrywka w Munchkin: Quacked Quest jest wzorowana na zasadach gry karcianej Munchkin. Obserwując akcję z góry – z tzw. perspektywy top-down – gracz wciela się w poszukiwacza przygód, który przemierza lochy, walczy z potworami, omija pułapki i zdobywa skarby. W przeciwieństwie do karcianego pierwowzoru, w Quacked Quest rozgrywa toczy się w czasie rzeczywistym i ma zręcznościowy charakter.

Każda rozgrywka toczy się na nieco innej, losowo generowanej mapie. Gra pozwala przy tym dostosować niektóre zasady, takie jak długość rozgrywki czy liczba starć z potężnymi bossami. Gracze mają do dyspozycji kilka ras (m.in. krasnolud czy ork) i klas postaci (m.in. wojownik, czarodziej) tradycyjnych dla nurtu fantasy. W produkcji znaleźć można gamę przedziwnych, zabawnych wyzwań, takich jak m.in. wyścigi kaczek czy rozwalanie mebli, a do dyspozycji gracz ma kilkadziesiąt odmiennych broni.

Tryby gry

W Munchkin: Quacked Quest możemy grać zarówno samotnie, jak i z innymi. Rozgrywka została zaprojektowana z myślą o lokalnym trybie multiplayer, który przygotowano dla maksymalnie czterech osób. Gracze mają możliwość zawierania sojuszy i podejmowania wyzwań wspólnie, choć w każdej chwili można zwrócić się przeciwko sobie. W domyślnym wariancie zabawy zwycięzcą zostaje osoba, której postać osiągnie najwyższy poziom.

Kwestie techniczne

Munchkin: Quacked Quest posiada dość prostą, trójwymiarową oprawę graficzną. Modele zarówno postaci, jak i środowiska są bardzo barwne, choć równocześnie nie cechują się zbyt wysokim poziomem szczegółowości.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Munchkin: Quacked Quest: Odpowiednia dla każdego wieku.

Munchkin: Quacked Quest Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2300 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 950 lub lepsza
  • Windows 7
PC
Switch
PS4
XONE