Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2019, 12:33

Elite Dangerous otrzyma w grudniu kosmiczne lotniskowce

Firma Frontier Developments ujawniła plany rozwoju Elite: Dangerous na resztę roku. Obejmą one m.in. nowy moduł dla początkujących graczy, zmiany w mikropłatnościach oraz dodanie kosmicznych lotniskowców.

Statki typu Fleet Carriers miały już pojawić się w grudniu zeszłego roku, wraz ze szwadronami, ale ostatecznie zostały wycięte z aktualizacji. - Elite Dangerous otrzyma w grudniu kosmiczne lotniskowce  - wiadomość - 2019-07-07
Statki typu Fleet Carriers miały już pojawić się w grudniu zeszłego roku, wraz ze szwadronami, ale ostatecznie zostały wycięte z aktualizacji.
ELITE: DANGEROUS SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Frontier Developments
  2. Wydawca: Frontier Developments
  3. Gatunek: symulator kosmiczny
  4. Platformy: PC, XONE, PS4

Od premiery Elite: Dangerous minęły już ponad cztery lata, ale studio Frontier Developments wciąż rozwija ten projekt. Twórcy właśnie ujawnili, czego mogą się spodziewać fani gry do końca tego roku.

Najważniejszą nowością będzie wprowadzenie w grudniu nowego typu statku nazwanego Fleet Carriers. Pełnić one mają rolę gwiezdnych lotniskowców, stanowiących punkty respawnu i mobilną bazę dla szwadronów graczy, gdzie m.in. zatankują i zmienią uzbrojenie.

Fleet Carriers zapowiadają się na największą atrakcję następnych sześciu miesięcy, ale nie są jedyną nowością, jaką w planach mają autorzy. We wrześniu gra wzbogaci się bowiem o nowy moduł startowy nazwany In Ship, który ułatwi nowicjuszom poznanie sterowania i zasad rządzących rozgrywką.

We wrześniu szykowane są także zmiany w mikropłatnościach. Zostaną one usystematyzowane w ramach systemu punktów Arx na wszystkich platformach sprzętowych. Kupimy je za prawdziwe pieniądze lub zdobędziemy w trakcie zabawy. Posłużą one wyłącznie do zakupu obiektów kosmetycznych, nie wpływających w żaden sposób na rozgrywkę.

Przypomnijmy, że Elite: Dangerous zadebiutowało w grudniu 2014 r. na PC. Rok później ukazała się wersja na Xboksa One, a w 2017 r. wydano edycję na PlayStation 4.

Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem. Wersja na PC posiada średnią ocen na poziomie 80% według serwisu Metacritic. Produkcja jeszcze bardziej spodobała się w naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 8.5/10.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Elite: Dangerous - w kosmosie nikt nie usłyszy Twojego marudzenia
  3. Elite: Dangerous - poradnik do gry