Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2010, 08:36

autor: Adrian Werner

Nowe materiały z Final Fantasy XIV

Powoli opadają emocje związane z premierą Final Fantasy XIII i wszyscy zaczynają coraz częściej spoglądać w stronę następnej części serii. Square Enix podkręca atmosferę. Na stronie gry pojawiło się uaktualnienie, przynoszące sporo nowych grafik oraz solidną dawkę informacji.

Powoli opadają emocje związane z premierą Final Fantasy XIII i wszyscy zaczynają coraz częściej spoglądać w stronę następnej części serii. Na stronie gry pojawiło się właśnie uaktualnienie, przynoszące sporo nowych grafik oraz informacji.

 

Nowe materiały z Final Fantasy XIV - ilustracja #1

 

Galeria z kilkoma nowymi renderami i jednym screenem znajduje sie na amerykańskiej wersji strony, edycja europejska najwyraźniej traktowana jest po macoszemu, bo tych grafik nigdzie tam nie uświadczymy.

Nowe informacje dotyczą dwóch klas koncentrujących się na umiejętnościach magicznych:

  • Conjurers - przypominać mają znaną z Final Fantasy XI klasę Scholars i będą w stanie korzystać z dwóch szkół magii (czarnej i białej). Dodatkowo wyposażeni zostaną w zdolności takie jak rzucanie zaklęć w ruchu.
  • Thaumaturges - dyscyplina bazować będzie na obecnej w FFXI klasie Dark Knight. Oznacza to, że uzbrojeni będą m.in. w zdolności wysysania mocy z przeciwników.

Pisaliśmy już o początku beta testów. Pierwsza faza ruszyła kilka dni temu, ale teraz możecie spróbować dostać się do kolejnego etapu. Wpierw musicie jednak dysponować odpowiednim kontem użytkownika, dopiero uzbrojeni w nie powinniście udać się następnie na oficjalną stronę i zgłosić tam gotowość do wzięcia udziału w testach.

Niestety beta obejmuje na chwilę obecną jedynie wersję pecetową, na swoją kolej posiadacze PlayStation 3 będą musieli jeszcze trochę poczekać.