Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2010, 14:00

autor: omadaha

Nowa gra twórców Titan Quest

Studio Crate Entertainment (dawniej Iron Lore) ujawniło, że pracuje nad nową grą z gatunku action/cRPG zatytułowaną Grim Dawn, która trafi do rąk graczy najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

Studio Crate Entertainment (dawniej Iron Lore) ujawniło, że pracuje nad nową grą z gatunku action/cRPG zatytułowaną Grim Dawn, która trafi do rąk graczy najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

Nowa gra twórców Titan Quest - ilustracja #1

Na oficjalnej stronie, możemy przeczytać że grę tworzy ten sam zespół, który dwa lata wcześniej pracował nad osadzonym w antycznych realiach action/cRPG Titan Quest . Nowa produkcja studia w znacznej mierze bazować będzie na dotychczasowych dokonaniach weteranów z Iron Lore, wykorzystując udoskonalony silnik TQ.

Grim Dawn rzuci gracza w ogarnięty wojną świat Cairn. Tłem fabularnym będzie potyczka pomiędzy dwoma nieziemskimi siłami. Jedna z nich stara się wykorzystać ludzkie ciała, by czerpać z nich energię na własne potrzeby. Druga chce temu zapobiec poprzez zniszczenie gatunku ludzkiego. Aby przetrwać ludzie będą musieli wyjść z ukrycia i nawiązać walkę z najeźdźcami, w czym pomóc im mają specjalne moce.

Nowa gra twórców Titan Quest - ilustracja #2

Tworząc postać w Grim Dawn gracz będzie mógł początkowo wybrać jedną z pięciu klas i osiągnąć nią maksymalnie 200 poziom doświadczenia. Twórcy już teraz zapowiadają, że ilość klas będzie stopniowo zwiększana poprzez wydawanie rozszerzeń w postaci DLC. Ujawniono ponadto, że w trakcie przemierzania uniwersum postać znajdzie wiele przedmiotów, z których cześć będzie można modyfikować (crafting).

Część graczy ucieszy wiadomość, że autorzy zdecydowali się na wprowadzenie w grze możliwości edytowania statystyk rozwiniętej już postaci. Oznacza to, że każdy kto dysponuje odpowiednią ilością waluty w świecie gry, będzie mógł na nowo rozdzielić punkty umiejętności (tzw. respec).

Istotnym elementem Grim Dawn ma być tryb multiplayer. Jednak na razie na jego temat wiadomo jedynie tyle, że nacisk położony zostanie na rozgrywkę grupową.

Grim Dawn z założenia przeznaczony będzie tylko do dystrybucji cyfrowej. Twórcy zapowiadają, że na Steamie gra będzie kosztować około $20 (ok. 58 zł) i ukaże się najprawdopodobniej na początku 2011 roku.

Warto też dodać, że Crate Entertainment jest niezależnym studiem, które nie może liczyć na dofinansowane ze strony dużej firmy wydawniczej. W związku z tym liczy na to, że pieniądze z zamówień przedpremierowych (można je składać tutaj) pozwolą na dokończenie produkcji gry. Podobna inicjatywa na jak na razie okazuje się sukcesem w przypadku gry Natural Selection 2 i studia Unknown Worlds, mamy więc na dzieję, że i w tym przypadku fani nie zawiodą. W końcu twórcy pokazali Titan Questem, że stać ich na dużo.