Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2017, 11:05

autor: AlexB

No Man's Sky - pojazdy ATV w drodze?

Aktualizacji No Man's Sky ciąg dalszy. Gracze odkryli w plikach gry dane, które mogą sugerować, że w świecie gry już wkrótce pojawią się pojazdy.

Głośna produkcja studia Hello Games, No Man's Sky, pojawiła się na rynku w sierpniu w wersjach na konsolę PlayStation 4 oraz PC. Została ona jednak przyjęta bardzo chłodno. Ten ogromny kosmiczny sandboks okazał się bowiem ubogi w zawartość. Na domiar złego, cierpiał również na problemy techniczne (szczególnie na PC). Gracze poczuli się oszukani i zaczęli masowo porzucać grę. Nie zraziło to jednak deweloperów, którzy obiecali, że ich gra będzie na bieżąco łatana i z czasem wprowadzą do niej również nową zawartość. I faktycznie, w listopadzie pojawiła się aktualizacja o nazwie The Foundation, dzięki której w No Man's Sky znalazła się możliwość budowy bazy. Ostatnio gracze odkryli w plikach gry dialogi, które sugerują rychłe wprowadzenie do gry pojazdów ATV. Znalezisko opublikował na swoich łamach portal Power Up Gaming.

Wkrótce gracze nie będą już zmuszeni do pokonywania ogromnych odległości na planetach pieszo lub w statku kosmicznym. - No Man's Sky - pojazdy ATV w drodze - wiadomość - 2017-01-17
Wkrótce gracze nie będą już zmuszeni do pokonywania ogromnych odległości na planetach pieszo lub w statku kosmicznym.
NO MAN’S SKY W SKRÓCIE:
  • kosmiczny sandbox twórców serii Joe Danger, Hello Games;
  • premiera: PlayStation 4 – 9 sierpnia 2016; PC – 12 sierpnia 2016;
  • obecnie intensywnie uzupełniany przez twórców nową zawartością.

Jak możemy się z niego dowiedzieć, aby stworzyć maszynę najpierw konieczne będzie zbudowanie specjalnego terminalu i zatrudnienie mechanika. Gdy łazik będzie już gotowy, pojawi się możliwość wyposażenia go w kilka przydatnych elementów – jetpack, który umożliwi wykonywanie krótkich lotów; dopalacz zwiększający szybkość pojazdu na pewien czas oraz działo fotonowe, dzięki któremu gracze obronią się przed agresywną fauną i innymi przeciwnikami spotykanymi na planetach. Każda z tych części będzie miała trzy poziomy ulepszenia - alpha, beta i gamma, zwiększające ich maksymalną wydajność. Gracze będą mogli również stworzyć specjalną konstrukcję, w której przechowają swój pojazd. Ten wyciek danych potwierdza znalezisko sprzed paru miesięcy, kiedy to społeczność odnalazła w plikach gry tekstury pojazdu lądowego i zaimplementowała je do gry.

Studio Hello Games, oczyszczone niedawno z zarzutów fałszywej reklamy, nie potwierdziło jeszcze plotek dotyczących ATV. Jednak sądząc po tym, że istotne pliki z nim związane znajdują się już w grze, aktualizacja wprowadzająca pojazdy powinna pojawić się wkrótce. Z pewnością ułatwią i w pewien sposób uatrakcyjnią one proces eksploracji planet.