Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2016, 10:52

autor: Góral

No Man's Sky wkrótce doczeka się nowej zawartości

Paul Weir, odpowiedzialny za oprawę dźwiękową gry No Man's Sky, wyjawił, że pracuje nad nową muzyką. Pojawi się ona wraz z pierwszą aktualizacją produkcji dodającą nową zawartość do kosmicznego sandboksa.

9 sierpnia na konsoli PlayStation 4 i trzy dni później na PC-tach ukazała się gra No Man's Sky – jeden z najbardziej wyczekiwanych projektów bieżącego roku. Produkcja nie spełniła jednak wymagań fanów, którzy liczyli nie tylko na wielki, proceduralnie generowany świat, ale także, że będzie w nim co robić. Rzeczywistość pokazała jednak, że jest z tym problem i po kilku godzinach rozgrywki ma się wrażenie, że widziało się już prawie wszystko. Dodatkowo tytuł cierpiał z powodu rozmaitych problemów technicznych. W związku z tym deweloperzy ze studia Hello Games zobowiązali się najpierw naprawić No Man's Sky, a dopiero później rozpocząć pracę nad dodawaniem do gry nowych elementów.

No Man's Sky wkrótce doczeka się nowej zawartości - ilustracja #1

„Okres naprawczy” powoli chyba dobiega końca. Paul Weir, odpowiedzialny za oprawę dźwiękową tytułu, zapytany na Twitterze, czy w aktualizacji 1.09 pojawiła się nowa muzyka, odpowiedział przecząco – trafi ona za to do pierwszej aktualizacji gry, w której udostępniona zostanie dodatkowa zawartość. Niestety nie zdradził, kiedy możemy się jej spodziewać, ani co dokładnie znajdziemy w patchu. Warto jednak w tym miejscu przypomnieć wiadomość z połowy sierpnia, w której pisaliśmy o porównaniu zapowiedzi twórców z finalną wersją gry. Brakowało w niej sporo elementów, w tym rzek i strumyków, możliwości hakowania zamkniętych drzwi, różnych rodzajów statków czy systemu reputacji wśród frakcji o istotnym wpływie na rozgrywkę. Niewykluczone więc, że obietnice, albo chociaż ich część, zostaną spełnione przy okazji rzeczonej aktualizacji.

Od momentu premiery No Man's Sky twórcy opublikowali już kilka łatek dla obu wersji produkcji. Poprawiono w nich szereg elementów – od sterowania myszką, przez dodanie wsparcia dla kart grafiki z serii AMD Radeon HD 6xxx, wyeliminowanie najczęściej zgłaszanych przyczyn wyłączania się gry, aż po ułatwienie skanowania latających stworzeń i naprawę buga niszczącego zapisane stany gry.

No Man's Sky wkrótce doczeka się nowej zawartości - ilustracja #3

No Man's Sky to kosmiczny sandbox autorstwa studia Hello Games, znanego z serii zręcznościowych produkcji Joe Danger. W grze wcielamy się w kosmicznego podróżnika, odwiedzającego kolejne planety, na których szukamy surowców, odkrywany nieznane gatunki stworzeń i nie tylko. Poza eksploracją planet możemy też przemierzać przestrzeń kosmiczną w posiadanym statku, ulepszanym wraz z postępami w rozgrywce.