Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2016, 10:50

autor: Entelarmer

No Man's Sky traci kolejnych graczy

W sieci pojawiły się kolejne dane na temat popularności No Man's Sky. Ostatnia produkcja studia Hello Games wyraźnie traci zainteresowanych, a w świecie gry nierzadko przebywa poniżej tysiąca osób.

Po sierpniowym i początkowo udanym debiucie No Man’s Sky produkcja studia Hello Games zaczęła błyskawicznie tracić graczy. W szczytowym okresie gra mogła pochwalić się 212 tysiącami graczy przebywających jednocześnie w świecie gry, podczas gdy najnowsze doniesienia pokazują, że liczba ta spada czasem nawet poniżej tysiąca osób. Według strony Steam Spy wczoraj zaledwie 2382 osoby wspólnie odkrywało wszechświat No Man’s Sky. Nie powinno to dziwić w kontekście recenzji – czy to krytyków, czy też użytkowników – narzekających na brak aktywności w ogromnym świecie No Man’s Sky. O rozczarowaniu społeczności świadczą opinie na Steamie, z których zaledwie 34% jest pozytywnych. Co prawda, ledwo wczoraj zapowiedziano pierwszą aktualizację dodającą nową zawartość do gry (dotychczas twórcy ograniczali się do naprawiania rozmaitych błędów), lecz nieco niepokoi brak odzewu ze strony Seana Murraya, szefa Hello Games. Przez pierwszy tydzień po premierze twórca wykazywał sporą aktywność na Twitterze, jednak od 19 sierpnia nie opublikował żadnej wiadomości.

Tytuł nowej produkcji Hello Games zdaje się pasować do gry w sposób nieprzewidziany przez twórców. - No Man's Sky traci kolejnych graczy - wiadomość - 2016-09-23
Tytuł nowej produkcji Hello Games zdaje się pasować do gry w sposób nieprzewidziany przez twórców.
No Man's Sky traci kolejnych graczy - ilustracja #2

No Man’s Sky to najnowszy projekt zespołu Hello Games (seria Joe Danger), będący kosmicznym sandboksem. W grze przemierzamy ogromny, losowo generowany wszechświat, poszukując surowców i odkrywać kolejne cuda uniwersum, przy czym gra daje praktycznie nieograniczoną swobodę. Tytuł zadebiutował 10 sierpnia na konsoli PlayStation 4 oraz 12 sierpnia na PC.