Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2016, 13:15

autor: Entelarmer

No Man's Sky jedną z najgorzej ocenianych gier na Steamie

Paul Weir, kompozytor muzyki do No Man's Sky, poinformował o trwających pracach nad kolejną aktualizacją gry. Tymczasem dzięki staraniom użytkowników platformy Steam debiutancka produkcja studia Hello Games zdobyła niezaszczytne miano jednej z najgorzej ocenianych produkcji.

Po dwóch miesiącach od debiutu No Man’s Sky trudno dostrzec choćby cień entuzjazmu, jaki towarzyszył początkowym zapowiedziom produkcji studia Hello Games. Jeszcze w sierpniu gra została uznana za jedno z największych rozczarowań roku na platformie Steam. Kosmiczny sandboks nieustannie traci też graczy. Nie dziwi więc, że również recenzje na Steamie nie wystawiają twórcom dobrego świadectwa. Zaledwie 32% nabywców wypowiedziało się przychylnie o No Man’s Sky, a w ciągu ostatnich 30 dni tylko 11% z wystawionych opinii było pozytywnych, co jest jednym z najniższych wyników na platformie Valve, tym gorszym, że dotyczy bardzo oczekiwanej produkcji. Co więcej, deweloper nabrał wody w usta i cisza w eterze panuje zarówno na Twitterze studia, jak i jego założyciela, Seana Murraya. Jeśli jednak wierzyć niedawnym doniesieniom, twórcy bynajmniej nie porzucili swojej gry. Paul Weir, kompozytor muzyki do NMS, stwierdził na Twitterze, że Murray „ma się dobrze”, a cały zespół jest zajęty pracami nad następnym patchem.

Użytkownicy Steama wyraźnie dają do zrozumienia, co myślą o niespełnionych obietnicach Hello Games - No Man's Sky jedną z najgorzej ocenianych gier na Steamie - wiadomość - 2016-10-11
Użytkownicy Steama wyraźnie dają do zrozumienia, co myślą o niespełnionych obietnicach Hello Games

Niestety, Weir nie udzielił żadnej informacji na temat braku komunikacji Hello Games z fanami i nabywcami gry, jaka ma miejsce w ostatnim czasie. Możliwe, że twórcy chcą wprowadzić elementy, które – wbrew obietnicom – nie znalazły się w premierowej wersji gry przed wdaniem się w dyskusję. Niewykluczone jednak, że Murray i spółka będą musieli wypowiedzieć się już wkrótce. Geoff Keighley pozostaje w kontakcie z prezesem Hello Games, a niedawno skrytykował studio w pierwszym epizodzie swojego programu LIVE with YouTube. Murray być może pojawi się w kolejnym odcinku i raczej nie ma co liczyć, iż dyskusja z Keighleyem nie skupi się na bolączkach No Man’s Sky. Zwłaszcza w kontekście niedawnych oskarżeń, badanych przez brytyjską organizację Advertising Standards Authority.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

No Man's Sky

No Man's Sky