Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2008, 12:56

autor: Janusz "Animol" Wyczołek

Nissan zaprezentuje w Need For Speed: Undercover nowy model samochodu

Electronic Arts, wydawca nadchodzącego Need For Speed: Undercover, ogłosił, że w najnowszej odsłonie swojej kultowej, samochodowej serii gracze będą mieli możliwość pościgać się nowym, planowanym na przyszły rok modelem Nissana – 370Z.

Electronic Arts, wydawca nadchodzącego Need For Speed: Undercover, ogłosił, że w najnowszej odsłonie swojej kultowej, samochodowej serii gracze będą mieli możliwość pościgać się nowym, planowanym na przyszły rok modelem Nissana – 370Z.

Jeden z najbardziej oczekiwanych czterokołowych pojazdów wśród fanów sportowych bryk, tu i ówdzie nazywany „pogromcą Porshe”, trafi do NFSU jeszcze przed ukazaniem się na rynku. Po raz pierwszy mamy do czynienia z sytuacją, kiedy premierowy „pokaz” samochodu odbywa się za pomocą gry komputerowej. Przypomnijmy, że najnowszy NFS trafi na półki sklepowe 17 listopada, a Nissan zaprezentuje następcę modelu 350Z na targach Los Angeles Auto Show „dopiero” 19 listopada. Wprawdzie to tylko dwa dni różnicy, ale fakt pozostaje faktem – gry i związana z nimi promocja odgrywają coraz większą rolę w świecie. Oto film pokazujący samochód w akcji.

Nissan zaprezentuje w Need For Speed: Undercover nowy model samochodu - ilustracja #1

Marketingowcy obu firm – EA oraz Nissan – nie szczędzili słów zadowolenia ze wzajemnej współpracy. „Przez ostatnie 15 lat Need for Speed pomagało w definiowaniu nowoczesnej kultury samochodowej poprzez wypełnianie luki między graczami a najbardziej pożądanymi autami. Jesteśmy bardzo podekscytowaniu współpracą z jedną z motoryzacyjnych potęg dzisiejszych czasów i możliwością premierowego zaprezentowania nowego Nissana z linii Z” , powiedział Keith Munro, wice-szef ds. marketingu Electronic Arts. „W Need for Speed chodzi o styl, szybką akcję i moc, jest to więc samochód stworzony dla fanów serii. Już w listopadzie będą mieli możliwość odbyć jazdę próbną nowym 370Z zanim jeszcze auto pojawi się na rynku.” Wirtualną jazdę próbną, oczywiście. Christian Meunier, wice-szef ds. marketingu Nissana, nie pozostaje dłużny: „Nasza współpraca z EA odgrywa jedną z kluczowych ról w procesie prezentowania marki Nissan pasjonatom i wyjątkowej publice. Ukazując nowego Nissana Z najpierw w Need for Speed: Undercover, zyskujemy tego samego ducha i energię, jakich doświadczają gracze. Razem z EA zintegrowaliśmy nowego 370Z z grą w znaczący, wielopoziomowy i gruntowny sposób” – cokolwiek by te wielkie słowa miały znaczyć.

Tak czy owak, projektanci NFSU blisko współpracowali ze swoimi kolegami z Nissana, aby jak najdokładniej odwzorować w grze nie tylko wygląd, ale także parametry techniczne i właściwości jezdne 370Z. Jak im poszło, przekonamy się już niebawem.

Undercover, po „grzecznym” ProStreet, wraca na ulice miast, szykujcie się zatem na kolejną porcję policyjnych pościgów i drogowych bitew. Całość otoczona została solidną fabułą, która ma na celu wprowadzić graczy w tajniki świata uczestników nielegalnych wyścigów.

Nissan zaprezentuje w Need For Speed: Undercover nowy model samochodu - ilustracja #2

Premiera już niebawem – 17 listopada w USA, a w Polsce 4 dni później. Gra pojawi się na niemal wszystkich możliwych platformach: PC, X360, PS3, PS2, PSP, Wii, DS, a nawet na telefony komórkowe (brakuje chyba tylko wersji planszowej). Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o dwunastej(!) edycji NFS, zajrzyjcie do naszej Encyklopedii.