Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2009, 11:20

autor: Jiker

Niezwykła przygodówka twórców Samorosta zadebiutuje 16 października

Czesi z ekipy Amanita Design podzielili się ze światem nowymi informacjami na temat gry przygodowej o tytule Machinarium. W sieci opublikowane zostały również niedostępne dotąd materiały multimedialne, zapowiadające rychłą premierę tej świetnie zapowiadającej się produkcji przeznaczonej na komputery klasy PC.

Czesi z ekipy Amanita Design podzielili się ze światem nowymi informacjami na temat gry przygodowej o tytule Machinarium. W sieci opublikowane zostały również niedostępne dotąd materiały multimedialne, zapowiadające rychłą premierę tej świetnie zapowiadającej się produkcji przeznaczonej na komputery klasy PC.

Niezwykła przygodówka twórców Samorosta zadebiutuje 16 października - ilustracja #1

Dowiedzieliśmy się, że do debiutu przygód zabawnego robota dojdzie już 16 października. Wówczas to Machinarium trafi do sprzedaży za pośrednictwem serwisów dystrybucji cyfrowej (strona producenta, Steam, Direct2Drive, Gamersgate i inne). Produkcję będzie można nabyć za równowartość około 20 dolarów. Warto w tym momencie zauważyć, że dzieło Czechów od dłuższego czasu znajduje się w sprzedaży przedpremierowej. Osoby, które zdecydują się na taką formę zakupu mogą liczyć na zniżkę – dzięki temu Machinarium będzie ich kosztować tylko 46 złotych. Złożenie takowego zamówienia wiąże się również z otrzymaniem pięciu tapet oraz pięciu kompozycji współtworzących ścieżkę dźwiękową gry.

Wśród wspomnianych już materiałów multimedialnych znalazł się nowy zwiastun Machinarium, prezentujący jedną ze scen pochodzących z pełnej wersji produkcji, oraz zestaw szkiców i grafik, jakie pracownicy Amanita Design stworzyli w trakcie prac nad swoim dziełem. Te ostatnie znajdziecie na łamach serwisu Destructoid. Trzeba przyznać, że prezentują się bardzo klimatycznie, choć w wielu przypadkach na obrazkach niewiele widać. Dla przyszłych fanów Machinarium stanowią jednak bardzo fajny dodatek, przygotowujący powoli do październikowej premiery gry.

Niezwykła przygodówka twórców Samorosta zadebiutuje 16 października - ilustracja #2
Niezwykła przygodówka twórców Samorosta zadebiutuje 16 października - ilustracja #3

W Machinarium wcielimy się w bohatera-robota, niesłusznie wygnanego na niedalekie wysypisko. Kontrolę nad nim przejmiemy w chwili, gdy otrzyma możliwość powrotu do miasta, w którym władze zaczyna powoli przejmować tajemnicze stowarzyszenie Black Cap Brotherhood. Okazuje się, że jego członkowie planują zamach na siedzibę przywódcy miasta mieszczącą się w głównej wieży. Bohater postanowi zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić. Przy okazji zostanie zmuszony do uratowania swojej dziewczyny. Machinarium zapowiada się wyjątkowo – m.in. za sprawą pięknej, dwuwymiarowej oprawy graficznej, uwzględniającej m.in. dziesiątki dokładnie animowanych elementów.

Przypominamy, że czeska firma Amanita Design znana jest przede wszystkim z produkcji niezwykłych, artystycznych animacji i gier stworzonych w oparciu o technikę flash. Wystarczy wspomnieć, że wśród ich dzieł znajdują się dwie odsłony przygodowego cyklu Samorost (próbka części pierwszej, próbka części drugiej), który wzbudza emocje po dziś dzień. W swoim dorobku mają także kilka innych „produkcji”, które warto sprawdzić jeszcze przed premierą Machinarium.