Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2010, 10:55

autor: Sarge

Niedługo ruszą otwarte beta testy Medal of Honor

Choć pierwszy oficjalny start beta-testów pierwszoosobowej strzelaniny Medal of Honor nastąpił już w czerwcu, to twórcy postanowili po raz kolejny dać możliwość przetestować ich dzieła tuż przed premierą. Tym razem jednak tę możliwość otrzymają tylko posiadacze komputerów osobistych.

Choć pierwszy oficjalny start beta-testów pierwszoosobowej strzelaniny Medal of Honor nastąpił już w czerwcu, to twórcy postanowili po raz kolejny dać możliwość przetestować ich dzieła tuż przed premierą. Tym razem jednak tę możliwość otrzymają tylko posiadacze komputerów osobistych.

Taka wiadomość pojawiła się na oficjalnej stronie gry skąd możemy się dowiedzieć, że otwarta beta wystartuje 4 października i zakończy się 8 października około godziny 9 naszego czasu. Do rozgrywki przystąpić będzie mógł każdy posiadacz konta EA Account oraz komputera spełniającego minimalne wymagania.

Niedługo ruszą otwarte beta testy Medal of Honor - ilustracja #1

W ramach testów zostaną nam udostępnione dwie nowe mapy i tryby Sector Control oraz Combat Mission, które oczywiście znajdą się w pełnej wersji. W ramach tego pierwszego zagramy na arenie Kunar Base, a w drugim przypadku przeniesiemy się do Shahikot Mountains. W momencie startu trzeba będzie ściągnąć klienta bety i po chwili wziąć udział w sieciowych potyczkach Medal of Honor.

Firma Electronic Arts wypuściła też nowy film z cyklu Medal of Honor Experience, w ramach którego pokazywane są kolejne elementy rozgrywki tej pozycji. Tym razem materiał dotyczy w głównej mierze nowego trybu o nazwie Objective Raid przygotowanego z myślą o potyczkach wieloosobowych. Gracze zostaną podzieleni w nim na dwie grupy – atakujący muszą zniszczyć wybrane cele, podczas gdy druga drużyna ma za zadanie je obronić i odpierać przez pięć minut szturm przeciwników. Wszystkie zasady we wspomnianym materiale zostały wyjaśnione na przykładzie mapy Kandahar Marketplace – całość znajdziecie pod tym adresem.

Przypomnijmy, że produkcję najnowszej części Medal of Honor powierzono dwóm zespołom. EA Los Angeles projektuje kampanię dla jednego gracza, z kolei EA DICE jest odpowiedzialne za odpowiednie zbalansowanie sieciowych rozgrywek. Końcowy efekt ich pracy będziemy mogli ocenić 15 października, kiedy gra wyląduje na europejskich półkach sklepowych w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz komputery osobiste.

Niedługo ruszą otwarte beta testy Medal of Honor - ilustracja #2

Tytuł ten w naszym kraju wyda firma Electronic Arts Polska w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 149.90 złotych za wersję pecetową lub 229.90 złotych w przypadku edycji konsolowych. Oczywiście są miejsca, w których produkt można zakupić znacznie taniej – między innymi w Sklepie GRY-OnLine. Warto dodać, że wszystkie osoby zamawiające Medal of Honor przedpremierowo otrzymają ją w edycji specjalnej noszącej nazwę Tier 1. Zawiera ona szereg dodatków do odblokowania w grze oraz dostęp do wersji beta Battlefield 3.