Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

nowe materiały - newsy i ciekawostki (7)

Recenzja: Total Club Manager 2003

Fajek, 14 marca 2003, 12:15

Total Club Manager 2003 to próba wydarcia trochę „rynku” takiemu tytułowi jak Championship Manager przez korporację EA. Wydaje się, że próba całkiem udana...

Recenzja: War Commander

Fajek, 13 marca 2003, 10:17

War Commander to strategia czasu rzeczywistego przenosząca nas w czasy II Wojny Światowej, do 6 czerwca 1944 roku (D-Day), gdzie obejmujemy dowództwo nad odziałem piechoty wchodzącym w skład wielkiej alianckiej armii lądującej na plażach Normandii.

Recenzja: Need for Speed – Hot Pursuit 2

Fajek, 12 marca 2003, 11:21

Najnowsza gra z serii NFS jest bez wątpienia najładniejsza. Niestety jakość grafiki nie decyduje o jakości samej gry, która w przypadku NFS: Hot Pursuit 2 jest co najmniej dyskusyjna.

Poradniki w PDF i szybki FTP od dziś nie tylko dla MayClub, Strefa Komórek oficjalnie otwarta

Redakcja GRYOnline.pl, 11 marca 2003, 15:59

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w ciągu najbliższych tygodni będziecie świadkami licznych zmian na serwisach GRY-OnLine – zmian których wspólnym mianownikiem jest „więcej i lepiej”, czyli jeszcze obszerniejsza zawartość i łatwiejszy, wygodniejszy do niej dostęp. Dziś wprowadzamy dostęp do szybkiego FTP i poradniki w formacie PDF dla wszystkich, a nie jak dotąd tylko dla członków MayClub. Ponadto oficjalnie zaingurowała swoją obecność na GOL Strefa Komórek – na razie w formie miniaturowej ale planujemy sukcesywnie ją rozbudowywać.

Recenzja: Command & Conquer - Generals

Fajek, 11 marca 2003, 12:59

Command & Conquer: Generals to najnowsza część sagi C&C, jednak pierwsza gra nie stworzoną przez legendarne studio Westwood. Czy wyszło to grze na dobre? Przeczytajcie nasza recenzję...

Recenzja filmu: Star Trek - Nemesis

Fajek, 10 marca 2003, 14:29

Kolejna część sagi Star Trek w postaci filmu pełnometrażowego trafiła na ekrany polskich kin. W opublikowanej dziś przez nas recenzji możecie przeczytać, jaka jest najnowsza część Star Trek’a, zatytułowana Nemesis.

Recenzja: Robin Hood - The Legend of Sherwood

Fajek, 10 marca 2003, 11:06

Robin Hood to kolejna produkcja zespołu Spellbound, twórców bardzo dobrej gry strategicznej osadzonej w realiach dzikiego zachodu - Desperados: Wanted Dead or Alive. Akcja przenosi graczy do średniowiecznej Anglii, gdzie walczą w imię sprawiedliwości i honoru. Podobnie jak Desperados: Wanted Dead or Alive, Robin Hood to strategia toczona w czasie rzeczywistym, a my wcielamy się oczywiście w postać samego Robin Hood’a.

O.R.B - poradnik

Sznur, 7 marca 2003, 19:15

Strategie kosmiczne najwyraźniej przeżywają swój renesans. Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy na rynku pojawiło się kilka mniej lub bardziej udanych produkcji tego typu, z czego prym wiodły, epatujące trójwymiarowa przestrzenią kosmiczną, klony Homeworlda. Jednym z takich tytułów jest O.R.B: Off-World Resource Base, który niestety, do tej pory nie doczekał się polskiego wydawcy. Mimo wszystko miłośników kosmicznej rozgrywki zapraszamy do skorzystania z poradnika do tej gry, w którym znajdą oni solucje kampanii singleplayerowych dla obydwóch dostępnych ras, dokładne opisy wszystkich jednostek i instalacji oraz liczne porady taktyczne, również dla rozgrywki wieloosobowej.

Recenzja: Shadow Force – Razor Unit

Fajek, 7 marca 2003, 14:54

W Shadow Force: Razor Unit, stajemy się jednym z członków specjalnej grupy operacyjnej amerykańskich oddziałów Air Force, który wyszkolony na potrzeby wszelkich nietypowych zdarzeń i zagrożeń, zostaje wysłany na Bliski Wschód. Czy tematyka nie wydaje się wam znajoma?

Recenzja: Hotel Giant

Fajek, 6 marca 2003, 12:16

Hotel Tycoon to strategia ekonomiczna stworzona przez Trevora Chan’a, twórcę serii Seven Kingdoms. Gracz staje się młodym przedsiębiorcą, którego celem jest stworzenie najlepszej sieci ekskluzywnych hoteli. Gra pozwala wykazać się graczom w każdej dziedzinie związanej z budową i zarządzaniem takich ośrodków.

GROM - poradnik

Sznur, 5 marca 2003, 16:55

Najnowszy pozycja w Dziale Poradników to opis przejścia przygodowej gry akcji GROM, opowiadającej o nieco zwariowanych i niesamowitych perypetiach doborowego oddziału pułkownika Groma, podążającego śladem tajnego projektu nazistów w górach Tybetu. Znaleziono tam pozostałości wysoko rozwiniętej starożytnej cywilizacji, która według mitów i legend dysponowała prawdziwie śmiercionośną bronią. Oczywiście musimy przeszkodzić nazistowskim archeologom w pozyskaniu tak potężnej mocy i przy okazji sprawdzić, jaką tajemnicę skrywa odległy Tybet.

Recenzja: Master of Orion III

Fajek, 5 marca 2003, 15:35

Master of Orion to tytuł znany chyba każdemu, kto jest fanem komputerowych gier strategicznych rozgrywanych w turach. Obie części MoO na dobre weszły do historii gier na PC, co spowodowało, iż zdecydowano się na cześć III. Efekt prawie 5-letniej pracy programistów możemy ocenić już dziś.

Zapowiedź: Xenus

Fajek, 5 marca 2003, 11:13

Xenus to trójwymiarowa gra akcji/FPP stworzona przez ukraiński zespół Deep Shadows, twórców silnika graficznego Vital Engine. Poprzednio został on wykorzystany w grze Codename: Outbreak, w Xenus’ie zaś mamy do czynienia z jego drugą, udoskonaloną wersją.

Recenzja: Battle Realms - Winter of the Wolf

Fajek, 4 marca 2003, 15:12

Battle Realms: Winter of the Wolf to samodzielny dodatek do strategii czasu rzeczywistego Battle Realms, fabularnie rozgrywający się przed wydarzeniami przedstawionymi w pełnej wersji gry. Jest to epicka opowieść o heroicznej walce klanu Wilka pragnącego wolności, wprowadzająca gracza we wcześniejszą historię świata Battle Realms.

Recenzja: Świat Papierowych Mebelków

Fajek, 3 marca 2003, 15:05

Świat Papierowych Mebelków to gra przeznaczona głównie dla dziewczynek w wieku od 8 do 12 lat, pozwalająca im na zabawę w projektanta wnętrz, gdyż można w niej samodzielne zbudować od podstaw domek dla lalek.

Wywiad: Jestem graczem z natury (część 2)

Fajek, 28 lutego 2003, 11:56

Przedstawiamy zapis drugiej części rozmowy z Piotrem Pieńkowskim, w której przeczytacie o dalszych wpływach branżowych wydarzeń ostatnich 10 lat na redakcję, jak i samo pismo Świat Gier Komputerowych. Dowiecie się dlaczego do ŚGK zaczęły być dodawane pełne wersje gier, oraz czy redakcja uważa, że jest to metoda na sukces pisma?

Publicystyka: Jestem Graczem z natury

Fajek, 27 lutego 2003, 14:03

Zapraszamy do przeczytania megawywiadu z Piotrem Pieńkowskim, redaktorem naczelnym pisma Świat Gier Komputerowych, w którym dowiecie się jak wydarzenia mające miejsce w branży gier komputerowych w przeciągu ostatnich 10 lat wpłynęły na redakcję, jak i na samo ŚGK.

Recenzja: Różnice

Fajek, 27 lutego 2003, 11:35

Różnice to gra banalna i prosta. Prosta w swojej budowie i obsłudze, jednak będąca w stanie przykuć do monitora na znaczni e dłużej aniżeli by się to z pozoru wydawało.

Recenzja: Nascar Racing 2003 Season

Fajek, 26 lutego 2003, 11:33

Dziś na stronach naszego serwisu pojawiła się recenzja gry Nascar Racing 2003 Season autorstwa niejakiego „kavoo”, człowieka, który w ogólnoświatowym rankingu plasuje się w pierwszej 30-tce najlepszych kierowców NASCAR. Któż inny jak nie on jest w stanie przekazać nam najwięcej rzetelnych informacji i opinii na temat gry? Zapraszam do lektury...

Recenzja: Pielgrzym

Fajek, 25 lutego 2003, 13:47

Pielgrzym to pierwsza część przygodowej trylogii stworzonej przez firmę Arxel Tribe, przy współudziale znakomitego brazylijskiego pisarza Paulo Coelho. W skład trylogii wchodzą jeszcze gry: The Legend of the prophet and the assassin oraz Secrets of Alamut.

Recenzja: FIM Speedway Grand Prix

Fajek, 24 lutego 2003, 11:35

FIM Speedway Grand Prix to kolejna cześć serii symulatorów sportu żużlowego pochodzących z firmy Techland. Jak twierdzą sami twórcy, Speedway Grand Prix 2002 znacznie różni się od swoich poprzedników Speedway 99 oraz Speedway Championship. Tytuły te były produktami o niezbyt wysokim budżecie produkcyjnym i nieskomplikowanej grywalności, zaś Speedway Grand Prix 2002 to gra, przy tworzeniu której za cel postawiono sobie wysoki realizm i światowy standard wykonania.

Przegląd prasy - marcowe numery ŚGK i CD Action

Solnica, 21 lutego 2003, 15:21

W naszym dziale Przegląd Prasy znajdziecie dzisiaj szczegółowe spisy zawartości marcowych numerów dwóch popularnych magazynów poświęconych tematyce gier video - Świat Gier Komputerowych oraz CD Action.

Recenzja: Cartoon Maker

Fajek, 20 lutego 2003, 12:33

Cartoon Maker to program edukacyjny, dzięki któremu dzieci mogą samodzielne tworzyć filmy animowane. Bogate biblioteki gotowych animowanych postaci, teł, podkładów muzycznych oraz efektów dźwiękowych pozwalają w prosty i atrakcyjny sposób stworzyć animowaną opowieść.

Far West - poradnik

Sznur, 19 lutego 2003, 19:31

Kolejny udostępniony poradnik to solucja do strategii czasu rzeczywistego Far West, w której mamy okazję poznać jak trudne i niebezpieczne były początki osadnictwa na Dzikim Zachodzie. Jednak naszym celem jest nie tylko przeżycie wśród bezwzględnych Indian i bandytów, lecz szybkie wzbogacenie się na hodowli bydła, spekulacjach bankowych i hotelach, oczywiście przy wsparciu najemnej bandy kowboi.

Recenzja: Iron Storm

Fajek, 19 lutego 2003, 12:37

Iron Storm to kolejna gra FPP bazująca na tematyce II Wojny Światowej. Jednak gra wyróżnia się tym, iż jej fabuła przedstawia nieco inny bieg wydarzeń historycznych...

Recenzja: Matematyczne przygody myszki Mia

Fajek, 18 lutego 2003, 14:35

Matematyczne przygody myszki Mia to gra edukacyjna przeznaczona dla najmłodszych graczy. Jednak jest to tytuł , który „in plus” wyróżnia się względem reszty tego typu produktów.

Recenzja: Heroes of Might & Magic IV - The Gathering Storm

Fajek, 18 lutego 2003, 12:02

Gathering Storm to pierwszy oficjalny dodatek do czwartej części popularnych Herosów z firmy 3DO. Fabuła Heroes of Might & Magic IV: The Gathering Storm opowiada o walce pięciu herosów ze złym i potężnym czarnoksiężnikiem zwącym się Hexis...

Hitman 2: Silent Assassin - poradnik

Sznur, 17 lutego 2003, 18:01

W Dziale Poradników pojawiła się nie lada gratka dla miłośników Hitmana, płatnego mordercy z tajemniczym numerem wytatuowanym na karku. W Poradniku Zawodowego Zabójcy znajdziecie opis przejścia wszystkich misji z gry Hitman 2: Silent Assassin, gdzie po krótkim odpoczynku w klasztorze na nowo sięgamy po rynsztunek skrytobójcy, aby zająć się uwolnieniem swojego dobrego przyjaciela, ojca Vittorio, z rąk rosyjskiej mafii.

Recenzja: Celtic Kings

Fajek, 17 lutego 2003, 15:37

Celtic Kings to kolejna produkcja (po Tzar: Burden of the Crown) bułgarskiego producenta Haemimont Games. Jest to izometryczna strategia czasu rzeczywistego zawierająca elementy gier przygodowych i cRPG.

Sprawdź jak gry zmieniają twoje życie

Mariusz Klamra, 16 lutego 2003, 19:23

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, z okazji jubileuszu dziesięciolecia czasopisma „Świat Gier Komputerowych” mamy dla Was kolejną atrakcję – tym razem to test, pozwalający sprawdzić, czy przypadkiem nie traktujecie swojego komputera zbyt hmm... poważnie?

Europa Universalis: II Wojna Światowa - poradnik

Sznur, 14 lutego 2003, 15:21

Gry strategiczne to zawsze ciężki orzech do zgryzienia dla piszących poradniki, nie ograniczających się przy tym do wyszczególnienia dostępnych jednostek czy opisu technologii. Tym bardziej na uwagę zasługuje opublikowany właśnie poradnik do gry Europa Universalis: II Wojna Światowa, w którym autor pokusił się o dokładną charakterystykę i analizę taktyki możliwej do zastosowania przez każdą z siedmiu stron światowego konfliktu.

Zapowiedź: Sea Dogs 2

Fajek, 14 lutego 2003, 12:31

Sea Dogs II to druga część najlepszego remake’a słynnej gry autorstwa Sida Meiera – Pirates, którego pojawienie się pobudziło do życia wielu pozostających w cieniu fanów morskich wojaży i pirackich rabunków.

Recenzja (Hyde Park): Lands of Lore

Fajek, 13 lutego 2003, 11:23

Dziś na stronach naszego serwisu została opublikowana nieco historyczna już recenzja gry Lands of Lore autorstwa znanego recenzenta branży gier komputerowych, który swojego czasu pisał dla Świata Gier Komputerowych.

Przegląd prasy: Komputer ŚWIAT GRY 03/2003

Solnica, 12 lutego 2003, 15:54

Dzisiaj do punktów z prasą na terenie całego kraju trafił najnowszy, marcowy numer czasopisma Komputer ŚWIAT GRY. Jedną z atrakcji numeru 03/2003 jest z pewnością udostępnione na zasadach wyłączności demo polskiej wersji gry Robin Hood: Legenda Sherwoodu, które znajdziecie na dołączonej do magazynu płytce CD.

Recenzja: Ski Park Manager

Fajek, 12 lutego 2003, 12:01

Ski Park Manager to strategia – ekonomiczna, pozwalająca graczom wykazać się na stanowisku szefa zimowego miasteczka turystycznego. Jak w podobnych tego typu produkcjach, grę rozpoczynamy znajdując się w jakiejś zapomnianej miejscowości położonej głęboko w górach.

Zapowiedź: Xpand Rally

Fajek, 11 lutego 2003, 11:21

Polscy twórcy gier mają już na swoim koncie chyba każdy gatunek gier, za wyjątkiem symulacyjnej gry rajdowej/wyścigowej. Ten stan rzeczy ma zamiar zmienić Techland wraz ze swoim Xpand Rally.

James Bond 007: Nightfire - poradnik

Sznur, 10 lutego 2003, 15:55

Rozpoczynamy publikację poradnika do najnowszych przygód brytyjskiego super-agenta w grze akcji James Bond 007: Nightfire. Nieustraszony agent Jej Królewskiej Mości zmierzy się tutaj z międzynarodową organizacją przestępcą kierowaną przez Rafaela Drake’a, knującego perfidny plan przejęcia kontroli nad całą Ziemią. W zadaniu powstrzymania Drake’a i jego pomagierów z pewnością pomoże wam dokładny opis przejścia wszystkich etapów tej wcale niełatwej misji.

Recenzja: Hover Ace

Fajek, 10 lutego 2003, 12:51

Ściganie się poduszkowcami (hovecraft’ami) z prędkościami rzędu 500km/h i eliminacja przeciwników za pomącą przeróżnego uzbrojenia – temat nienowy, żeby nie rzec oklepany. Jednak chłopaki z rosyjskiej firmy GSC Game World postawili sobie za cel stworzenie najlepszej gry na PC spełniającej wyżej wymienione cechy i... chyba im się udało.

Recenzja: Draggo

Fajek, 7 lutego 2003, 14:56

Draggo to przyjemna gra logiczno-zręcznościowa dedykowana przede wszystkim młodym graczom, przypominająca takie znane tytuły jak Rayman 2: The Great Escape czy KAO The Kangaroo.

Przegląd Prasy: PLAY DVD pełen przygodówek
Przegląd Prasy: PLAY DVD pełen przygodówek

Solnica, 7 lutego 2003, 13:45

W tym tygodniu do punktów z prasą trafiło wydanie specjalne magazynu PLAY poświęcone grom przygodowym. Na krążku DVD dołączonym do numeru znalazły się trzy pełne wersje gier przygodowych po polsku: Gilbert Goodmate, Jazz i Faust, In Cold Blood oraz wiele innych bardzo ciekawych materiałów. Oczywiście sama płyta to nie wszystko, w magazynie znajdziecie wiele ciekawych materiałów skupiających się na ponad czterdziestu przygodówkach.

Opublikowaliśmy zapowiedź Galactic Civilizations

Łosiu, 6 lutego 2003, 12:45

Wszyscy miłośnicy strategii zacierają rączki, bo już niedługo, na przełomie lutego i marca, do sklepów trafi Master of Orion III, kolejna odsłona legendarnej serii kosmicznej strategii. Ale okazuje się, że również w tym samym okresie zadebiutuje najnowsze dzieło specjalistów z firmy Stardock Systems Inc., pt. Galactic Civilizations. Który z tych niewątpliwie konkurencyjnych tytułów okaże się lepszy, ciężko powiedzieć, a tymczasem zapraszam do zapoznania się z dopiero co opublikowaną zapowiedzią Galactic Civilizations.

Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik

Sznur, 5 lutego 2003, 14:42

Z pewnością większość graczy spodziewała się nieco więcej po dodatku do zeszłorocznego hitu Medal of Honor: Allied Assault. W MoH - Spearhead na wykonanie czeka nas tylko dziewięć misji, a wprowadzone zmiany są wyłącznie kosmetyczne. Mimo tego w dalszym ciągu jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników taktycznych gier akcji. Właśnie dla nich publikujemy dzisiaj opis przejścia wszystkich misji w trzech kampaniach od Holandii aż po Berlin.

Recenzja: Hearts of Iron (EU: II Wojna Światowa)

Fajek, 5 lutego 2003, 14:28

„Pierwszą grę w historii, która w skali globalnej przedstawia działania militarne i polityczne na przestrzeni lat 1937 – 1946.” – tak jest reklamowana gra Hearts of Iron (tytuł polski to Europa Universalis: II Wojna Światowa) przez swoich twórców. Czy faktycznie mają oni ku temu podstawy? Zapraszam do ogromnej recenzji tegoż tytułu, napisanej przez specjalistę w tej dziedzinie – Bergera.

Recenzja: James Bond 007 - Nightfire

Fajek, 4 lutego 2003, 12:09

James Bond 007: Nightfire to szansa dla posiadaczy komputerów klasy PC wcielenia się w postać brytyjskiego agenta i walka z całym złem tego świata. Temat nieprzyzwoicie wyświechtany, jednak magiczna liczba 007 robi swoje... każdy fan James’a czekał na Nightfire z niecierpliwością. A oto na co się doczekał...

Zapowiedź: Ghost Master

Fajek, 3 lutego 2003, 13:53

Ghost Master to strategia czasu rzeczywistego, w której możemy wcielić się w postać zjawy - Mistrza Duchów. Zostaliśmy przywołani z zaświatów i sprowadzeni do miasteczka Gravenville z zadaniem terroryzowania i straszenia jego mieszkańców...

Recenzja: Rallisport Challenge

Fajek, 31 stycznia 2003, 13:15

RalliSport Challenge to najnowsze wyścigi samochodowe zespołu Digital Illusions, znanego dotychczas z serii STCC i Rally Masters. Gra powstała z myślą o konsoli Xbox, jednak Microsoft zdecydował o stworzeniu również wersji PC-towej.

Recenzja: Legion

Fajek, 30 stycznia 2003, 16:52

Legion to strategia pozwalająca graczom stać się wielkim Imperatorem Starożytnego Rzymu i rozwijać swoje państwo. Gra ideowo bazuje na znanym przeboju z początku lat 90-tych Centurion, przy którym nie jeden z nas spędził swojego czasu mnóstwo czasu.

Władca Pierścieni: Konkurs oraz wywiad

Fajek, 30 stycznia 2003, 12:52

Dziś na stronach naszego serwisu pojawił się wywiad z Piotrem Orcholskim, zastępcą redaktora naczelnego Świata gier Komputerowych, który to wywiad poświęcony jest tematyce Władcy Pierścieni. Również poświęcony Władcy Pierścieni jest konkurs, który wystartował w dniu wczorajszym.

Zapowiedź: The Movies

Fajek, 29 stycznia 2003, 12:19

The Movies to gra strategiczno-ekonomiczna, w której przeniesiemy się w złote lata Hollywoodu i zaczniemy robić karierę jako debiutujący producent filmowy. Podstawowym celem gry jest stworzenie uznanego w świecie i dobrze prosperującego studia filmowego.

Recenzja: Trainz

Fajek, 28 stycznia 2003, 13:35

Któż z nas, facetów, będąc młodszym nie marzył o swojej własnej kolejce, która mógłby się bawić kiedykolwiek zechce? Niestety, nieliczni mieli to szczęście... jednak pozostałości po chłopięcych marzeniach mogą być w dużej mierze spełnione za sprawą gry Trainz.