Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2010, 08:59

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Guardians of Graxia - strategia pecetowa i gra planszowa w jednym

Studio Petroglyph (twórcy m.in. Star Wars: Empire At War oraz Universe at War: Earth Assault) zapowiedzieli Guardians of Graxia – nietypową produkcję strategiczną, która ukaże się jednocześnie jako gra komputerowa oraz tradycyjna planszówka.

Studio Petroglyph (twórcy m.in. Star Wars: Empire At War oraz Universe at War: Earth Assault) zapowiedziało Guardians of Graxia – nietypową produkcję strategiczną, która ukaże się jednocześnie jako gra komputerowa oraz tradycyjna planszówka.

 

Nadchodzi Guardians of Graxia - strategia pecetowa i gra planszowa w jednym - ilustracja #1

Wersja pecetowa.

 

Akcja gry osadzona jest w świecie fantasy, na planecie Graxia. Świat ten nasycony jest mistyczną energią, która sprawia, że kontynenty dryfują zawieszone w powietrzu. Jedyną metodą transportu pomiędzy nimi są magiczne portale, stworzone przez tytułowych Strażników. Największą krainą tego świata jest zapełnione zielenią Westland, której rozległe doliny i wzgórza zamieszkują ludzie, giganci oraz gobliny. Spokojne życie tych ras dobiega końca wraz z przybyciem Wodza Orków Oshnuka, który po otwarciu własnego portalu wprowadza potężną armię na tereny Westland. Władca tej krainy stawia mu opór i tak zaczyna się wielka bitwa, a wraz z nią fabuła samej gry.

Tym, co czyni ten projekt wyjątkowo ciekawym jest fakt, że studio Petroglyph opracowało jedną grę w dwóch wersjach. Guardians of Graxia ukaże się nie tylko jako produkcja pecetowa, ale również jako tradycyjna planszówka. W obu wersjach rozgrywka toczyć się będzie na rozległej planszy, na której na przestrzeni 12 scenariuszy korzystać będziemy z 240 kart przywołujących czary i jednostki.

 

Nadchodzi Guardians of Graxia - strategia pecetowa i gra planszowa w jednym - ilustracja #2

Wersja planszowa.

 

Premiera gry zapowiadana jest już na lato tego roku. Wersja pecetowa sprzedawana będzie przez serwisy dystrybucji cyfrowej. Warto dodać, że za produkcję tego tytułu odpowiadają prawdziwi weterani gier strategicznych. Trzon Petroglyph stanowią ludzie, którzy wcześniej jako członkowie Westwood Studios stworzyli m.in. serię Command and Conquer. Nie jest to też ich pierwszy eksperyment z mieszanymi produkcjami. W zeszłym roku wypuścili na Xboksa 360 grę Panzer General: Allied Assault, która także doczekała się wersji planszowej. Ponadto firma ta jest obecnie w trakcie tworzenia darmowej produkcji MMO zatytułowanej Mytheon.