Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2015, 09:00

autor: Góral

MGS V: The Phantom Pain ukaże się na PC 1 września. Tryb multiplayer zalicza opóźnienie

Firma Konami poinformowała, że wyczekiwane Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ukaże się na komputerach osobistych w tym samym dniu, co na konsolach, a więc 1 września. Jednocześnie okazało się, że sieciowy komponent Metal Gear Online zostanie opóźniony i trafi na rynek 6 października (konsole) i w styczniu 2016 roku (PC-ty).

Mamy dobre wieści dla osób wyczekujących pecetowej wersji Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Firma Konami, wbrew wcześniejszym zapewnieniom, poinformowała, że projekt nie zaliczy jednak dwutygodniowego opóźnienia w stosunku do konsolowych wydań. Tytuł ukaże się na rynku w tym samym dniu, czyli 1 września. To jednak nie koniec dobrych wieści, gdyż zamawiając grę przed premierą na Steamie, oprócz godła „Venom Snake”, pakietu Mother Base Staff 3 oraz specjalnego materiału wideo, otrzymacie także za darmo Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – wydany w marcu 2014 roku prolog do „piątki”. Niestety oprócz wesołych nowinek, pojawiły się także złe informacje. Okazało się bowiem, że Metal Gear Online, czyli sieciowy komponent produkcji, nie zadebiutuje wraz z kampanią fabularną.

Osoby, które uwielbiają multiplayer będą musiały poczekać do 6 października, a więc nieco ponad miesiąc. W tym czasie jednak zaliczymy single playera, więc nie jest to jeszcze wielkim problemem, ale… No właśnie, zawsze musi być jakieś ale. Sytuacja dotyczy bowiem graczy konsolowych. PC-towcy otrzymają Metal Gear Online dopiero w styczniu 2016 roku.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – multiplayer na PC-tach uciekł na przyszły rok. - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ukaże się na PC-tach 1 września. Tryb multiplayer zalicza opóźnienie - wiadomość - 2015-08-04
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – multiplayer na PC-tach uciekł na przyszły rok.
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ukaże się na PC-tach 1 września. Tryb multiplayer zalicza opóźnienie - ilustracja #2

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to ostatnia część serii stworzona przez Hideo Kojimę i jego zespół. W niewyjaśnionych okolicznościach (mówi się, że słynny deweloper był za mało biznesowy) doszło do rozwiązania ekipy Kojima Productions. Szczegóły na temat całej sprawy nie są jednak znane.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain będzie kolejną odsłoną słynnej serii skradanek tworzonych przez firmę Konami. Akcja rozgrywać ma się kilka lat po wydarzeniach ukazanych w Ground Zeroes. Big Boss wraca na pole walki i rozpoczyna wojnę z organizacją terrorystyczną, odpowiedzialną m.in. za śmierć jego towarzyszy.

W odróżnieniu od poprzednich odsłon serii, tym razem deweloperzy udostępnią nam duże, otwarte lokacje, umożliwiające wykonywanie poszczególnych misji na rozmaite sposoby. Nie zabraknie także cyklu dnia i nocy, zabawy w rozwijanie Mother Base i nie tylko.

Tytuł ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach osobistych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.