Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2015, 09:36

autor: Entelarmer

Metal Gear Online z mniejszą liczbą graczy na konsolach poprzedniej generacji

Firma Konami zamieściła informację na temat maksymalnej liczby graczy w Metal Gear Online. Jak wynika z komunikatu na oficjalnej japońskiej stronie gry, posiadacze starszych konsol będą się bawić w nieco mniejszym gronie, niż grający na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Firma Konami zamieściła na oficjalnej japońskiej stronie Metal Gear Solid V: Phantom Pain informacje na temat maksymalnej liczby graczy w Metal Gear Online – module rozgrywki sieciowej piątej odsłony serii Metal Gear. Jak informuje serwis Videogamer, komputery PC i konsole obecnej generacji – Xbox One oraz PlayStation 4 – pozwolą na rywalizację łącznie 16 graczy, zaś starsze PlayStation 3 i Xbox 360 umożliwią grę 12 osobom. W ogłoszeniu brak informacji na temat innych różnic między obiema wersjami i nie wydaje się, by Konami zdecydowało się na przykład na zmniejszenie rozmiaru map.

Metal Gear Online to darmowy moduł rozgrywki sieciowej dla MGS V: PP, w którym dwie drużyny – złożone zarówno z ważniejszych postaci serii (w tym Ocelota i Solid Snake’a), jak i szeregowych żołnierzy – rywalizują ze sobą przy wykorzystaniu zarówno klasycznej broni, jak i bardziej dziwacznego ekwipunku w postaci choćby automatycznych działek wystrzeliwujących balony czy pluszowego pieska. Rozgrywka ma opierać się głównie na współpracy i zaskoczeniu, chociaż miłośnicy cięższego sprzętu również nie będą mieli powodów do narzekań. Usługa ruszy jednocześnie z premierą gry, wyznaczoną na 1 września na konsolach oraz 15 września na PC.