Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2015, 22:59

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 lipca - 2 sierpnia 2015 r.)

W minionym tygodniu na polskim rynku działo się sporo. Rodzimy deweloper zapowiedział duży dodatek do swojego przeboju, obejrzeliśmy świeże materiały video z obiecującego projektu, a do sprzedaży trafiła opracowana w Krakowie wyśmienita gra mobilna.

Dying Light: The Following - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 lipca - 2 sierpnia 2015 r.) - wiadomość - 2015-08-03
Dying Light: The Following

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Dying Light: The Following

Zapowiedziano Dying Light: The Following, czyli obszerny dodatek do tegorocznego przeboju studia Techland. Rozszerzenie ma imponować rozmiarami. Otrzymamy m.in. nową lokację, równie dużą jak wszystkie mapy z podstawki oraz świeży wątek fabularny. Ponadto po rozległych terenach poruszać się będziemy pojazdami typu Buggy.

Na razie nie znamy planowanej daty premiery. Więcej informacji zostanie ujawnionych w tym tygodniu podczas targów gamescom.

Fallout Anthology

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 lipca - 2 sierpnia 2015 r.) - ilustracja #2

Firma Cenega poinformowała, że do jej planów wydawniczych dołączyło Fallout Anthology, czyli kolekcja zawierająca wszystkie pecetowe odsłony tego klasycznego cyklu. W jej skład wejdą:

 1. Fallout 3: Game of the Year Edition (zawiera dodatki The Pitt, Operation: Anchorage. Broken Steel, Point Lookout oraz Mothership Zeta)
 2. Fallout: New Vegas Ultimate Edition (zawiera dodatki Dead Money, Honest Hearts, Old World Blues, Lonesome Road, Gun Runners’ Arsenal i Courier's Stash)
 3. Fallout Tactics
 4. Fallout 2
 5. Fallout

Zestaw zmierza tylko na pecety i trafi do sprzedaży 2 października tego roku.

Tanie serie/promocje

Promocja na gry konsolowe w Biedronce

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 lipca - 2 sierpnia 2015 r.) - ilustracja #3

W sieci sklepów Biedronka wystartowała wyprzedaż gier konsolowych. W jej ramach przeceniono produkcje wydane na cztery platformy – PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation Vita i PlayStation Portable. Kosztują one 59,99 zł lub 39,99 zł, zależnie od tytułu.

Promocja potrwa do 12 sierpnia lub do wyczerpania zapasów.

 1. List gier objętych promocją w Biedronce

Gry z czasopism

CD-Action

W minionym tygodniu do kiosków trafiło nowe wydanie magazynu CD-Action. Czasopismo kosztuje 15,99 zł i dołączono do niego pełne wersje czterech gier:

 1. BioShock
 2. Gun PL
 3. Shadows on the Vatican – Akt I
 4. 1Heart

Wieści

Premiera Red Game Without A Great Name

W minionym tygodniu do sprzedaży trafiła gra Red Game Without A Great Name, czyli mobilna zręcznościówka autorstwa krakowskiego studia iFun4all. Produkcja dostępna jest obecnie wyłącznie w wersji na system iOS i można ją kupić za około 12 złotych.

W grze naszym celem jest doprowadzanie mechanicznego ptaka z punktu startowego do mety. Nie kontrolujemy jednak bezpośrednio jego lotem i zamiast tego władamy jedynie jego mocami teleportacji, wybierając moment ich aktywacji oraz punkt docelowy.

SUPERHOT - obejrzyj nowy zwiastun

Zlokalizowane w Łodzi studio Blue Brick poinformowało, że cykl deweloperski obiecującej strzelanką SUPERHOT wszedł w fazę beta. Z tej okazji udostępniono nowy zwiastun pokazujący grę w akcji.

Przypomnijmy, że produkcja zmierza na pecety oraz konsolę Xbox One. Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – poznaliśmy szczegóły na temat DLC Nowa Gra Plus

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 lipca - 2 sierpnia 2015 r.) - ilustracja #6

Odpowiedzialny w studiu CD Projekt RED za komunikację ze społecznością graczy Marcin Momot zdradził nowe konkrety na temat ostatniego darmowego DLC do Wiedźmin 3: Dziki Gon, którego największą atrakcją będzie dodanie trybu Nowa Gra Plus

Tryb pozwoli wybrać nowy poziom trudności, przyniesie ze sobą silniejszych przeciwników, jak również możliwość zresetowania swoich umiejętności. NG+ nie przeszkodzi również w zdobyciu osiągnięcia Death March.

Dodatek ukaże się na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na razie nie zdradzono daty premiery.

Powstaje nowy papierowy RPG w świecie Wiedźmina

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 lipca - 2 sierpnia 2015 r.) - ilustracja #7

Na koniec warto wspomnieć, że w zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się także, że w produkcji znajduje się stołowa gra fabularna osadzona w realiach sagi Wiedźmina. Jej opracowanie powierzono doświadczonej na tym rynku firmie firmą R.Talsorian Games, która znana jest głównie z Cyberpunka 2020.

Premiera The Witcher: Role-Playing Game planowana jest na połowę przyszłego roku. Gra wykorzysta mechanikę Fuzion, stosowaną w wielu innych projektach R.Talsorian Games

Ciekawe linki

 1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (27-31 lipca 2015)
 2. Wiedźmin 3: Dziki Gon - zmiany, które wprowadzi aktualizacja 1.08