Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2015, 14:29

autor: Adrian Werner

SUPERHOT - obejrzyj nowy zwiastun

Produkcja innowacyjnej polskiej strzelanki SUPERHOT weszła w fazę beta. Z tej okazji autorzy opublikowali nowy zwiastun.

Cykl deweloperski SUPERHOT, czyli jednego z najbardziej obiecujących niezależnych projektów powstających obecnie w naszym kraju, wszedł właśnie w fazę beta. Aby to uczcić autorzy wypuścili nowy zwiastun, pokazujący jak gra prezentuje się obecnie w akcji. Materiał zawiera obszerne fragmenty rozgrywki i pokazuje nie tylko walkę za pomocą broni palnej, ale również wykorzystywanie w starciach elementów otoczenia, np. poprzez rzucanie butelkami.

Przypomnijmy, że SUPERHOT to FPS oparty na nietypowym pomyśle. W grze czas płynie bowiem tylko wtedy, gdy postać gracza znajduje się w ruchu. Pozwala to na wykonywanie akcji, które w normalnej pierwszoosobowej strzelance byłyby praktyczie niemożliwe, takich jak tańczenie między kulami, czy idealne trafianie przeciwników za każdym razem dokładnie tam gdzie chcemy. Jednocześnie wszystkie mapy i wyzwania zaprojektowano tak, aby mimo mocy bohatera wygrana nie była łatwa. Efekt ten uzyskano m.in. poprzez wyposażenie każdej broni w niewielką ilość amunicji, co zmusza nas do podnoszenia pistoletów i karabinów z ciał zabitych wrogów oraz umieszczenie w każdej lokacji dużej ilość nieprzyjaciół, którzy nacierają ze wszystkich możliwych stron.

SUPERHOT - obejrzyj nowy zwiastun - ilustracja #1

Produkcja narodziła się jako darmowy projekt, który niewielkie łódzkie studio Blue Brick opracowało w 2013 roku na konkurs 7DFPS. Zgodnie z nazwą celem imprezy były wyprodukowanie w ciągu siedmiu dni pomysłowej pierwszoosobowej strzelanki. SUPERHOT okazał się jednym z najcieplej przyjętych tytułów z tego eventu, dlatego autorzy postanowili rozwinąć ten prototyp w dużą komercyjną grę. W celu sfinansowania prac uruchomili Kickstartera, podczas którego zebrali 250 tysięcy dolarów. Drugie tyle uzyskali od inwestorów.

Komercyjna wersja SUPERHOT ma być znacznie bardziej ambitnym projektem niż darmowy pierwowzór. Autorzy obiecują nowe mechanizmy zabawy, dodatkowe uzbrojenie oraz przede wszystkim znacznie więcej poziomów. Pojawi się także tryb endless, w którym spróbujemy wytrzymać jak najdłużej przeciwko niekończącym się falom wrogów.

Produkcja zmierza na pecety oraz konsolę Xbox One. Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku.

  1. SUPERHOT – oficjalna strona gry
  2. SUPERHOT – darmowy prototyp
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

SUPERHOT

SUPERHOT