Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 sierpnia 2015, 11:30

autor: Góral

PlayStation Plus - akcja Vote to Play umożliwi głosowanie na kolejne darmowe gry

Firma Sony potwierdziła, że szykuje się do startu akcji Vote to Play. W jej ramach będziemy glosować na kolejne gry, które pojawią się w ofercie PlayStation Plus. Zwycięzca będzie darmowy, a pozostałe tytuły zostaną przecenione.

PlayStation Plus to usługa dedykowana konsolom PlayStation 4, PlayStation 3 i PlayStation Vita. - PlayStation Plus - akcja Vote to Play umożliwi głosowanie na kolejne darmowe gry - wiadomość - 2015-08-01
PlayStation Plus to usługa dedykowana konsolom PlayStation 4, PlayStation 3 i PlayStation Vita.

Kilka dni temu pojawiły się pierwsze doniesienia związane z nową inicjatywą firmy Sony. Jeden z brytyjskich użytkowników konsoli PlayStation 4 trafił na wideo zwiastujące możliwość głosowania na kolejne produkcje, które pojawią się w ofercie PlayStation Plus. Doniesienia te zostały potwierdzone na blogu PlayStation, a przy okazji wyjaśniono kilka kwestii. Podstawową jest fakt, że akcja Vote to Play nie będzie odbywać się w każdym miesiącu, a gracze nie będą głosować na wszystkie tytuły, jakie zagoszczą w usłudze. Inicjatywa dotyczyć ma niewydanych jeszcze projektów na PlayStation 4 i odbywać będzie się kilka razy do roku w regularnych odstępach czasu. Dodatkowo gry biorące udział w głosowaniu, zostaną przecenione (zwycięzca oczywiście będzie darmowy) dla abonentów PlayStation Plus. Pozostałe szczegóły poznamy w najbliższym czasie.

Głosowanie na niewydane jeszcze gry sugeruje, że akcja dotyczyć będzie raczej mniejszych, niezależnych produkcji. Do inicjatywy raczej nie załapią się nadchodzące, wysokobudżetowe produkcje, ale lepszy rydz niż nic.

PlayStation Plus - akcja Vote to Play umożliwi głosowanie na kolejne darmowe gry - ilustracja #2

PlayStation Plus to usługa dedykowana posiadaczom konsol PlayStation. Podstawową atrakcją abonamentu są darmowe gry, które wymieniają się w każdym miesiącu (w sierpniu ma to być m.in. Lara Croft and the Temple of Osiris na PS4 i God of War: Ascension na PS3). To jednak nie wszystko, gdyż na PlayStation 4 subskrypcja wymagana jest do korzystania z multiplayera. Ponadto na abonentów czekają rozmaite zniżki, możliwość zapisywania stanów gry w chmurze i nie tylko.

Usługę PlayStation Plus można kupić w kilku wariantach. Członkostwo na jeden miesiąc kosztuje 27 zł, na trzy miesiące 59 zł, a roczny abonament wyceniono na 195 zł. Subskrypcja przypisywana jest do konta użytkownika, więc jeżeli dysponujecie wszystkimi obecnie sprzedawanymi konsolami firmy Sony (PS4, PS3 i PSV), to na brak gier z pewnością nie będziecie narzekać.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - wszystko o konsoli i jej grach

Centrum PlayStation 5

Wszystko o konsoli i jej grach

Zobacz Więcej