Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2015, 12:30

autor: Meehow

Powstaje nowy papierowy RPG w świecie Wiedźmina

Studio CD Projekt RED ogłosiło, że trwają prace nad papierową grą RPG osadzoną w świecie Wiedźmina. Projekt powstaje we współpracy z firmą R.Talsorian Games, twórcami Cyberpunk 2020.

Zapowiedziano RPG pen ‘n’ paper osadzone w wiedźmińskim świecie. - Powstaje nowy papierowy RPG w świecie Wiedźmina - wiadomość - 2015-07-30
Zapowiedziano RPG pen ‘n’ paper osadzone w wiedźmińskim świecie.

Studio CD Projekt RED – twórca komputerowej sagi Wiedźminzapowiedziało nowy produkt w wiedźmińskiej marce, tym razem grę RPG pen ‘n’ paper. The Witcher: Role-Playing Game, bo o niej mowa, powstaje we współpracy z firmą R.Talsorian Games, odpowiedzialną za stworzenie uniwersum Cyberpunk 2020, i wykorzysta system zasad Fuzion, wcześniej stosowany m.in. w C2020. W grze dane nam będzie skorzystać z różnego rodzaju sprzętu, zaklęć, rytuałów i klątw, a także wcielić się w dowolną postać – od zaprawionego w boju łowcy potworów po kupieckiego „księcia” dysponującego licznymi koneksjami w świecie handlu. Na więcej informacji na temat wiedźmińskiego RPG trzeba niestety jeszcze poczekać. Premiera The Witcher: Role-Playing Game planowana jest na połowę przyszłego roku.

Oprócz pełnoprawnych gier AAA, seria Wiedźmin składa się z mniejszych produkcji, takich jak przeglądarkowy Wiedźmin: Versus (nieaktywny od 31 maja 2012 roku), Wiedźmin: Gra Przygodowa – w wersji planszowej i elektronicznej – oraz The Witcher Battle Arena, przedstawiciel szalenie popularnego gatunku MOBA.

Warto także przypomnieć, że w 2001 roku nakładem Wydawnictwa MAG ukazał się Wiedźmin: Gra Wyobraźni, gra RPG oparta na „Sadze o wiedźminie” autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. The Witcher: Role-Playing Game nie jest zatem żadnym novum w tej dziedzinie.