Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2015, 12:32

autor: luckie

Twórcy Just Cause 3 przedstawiają Rico w nowym materiale video

W Just Cause 3 Rico Rodriguez ma zostać obdarzony ciekawszą osobowością niż w poprzednich odsłonach cyklu. W najnowszym filmowym dzienniku dewelopera twórcy gry przedstawiają odmienionego bohatera oraz nowe gadżety, jakie wykorzysta podczas siania spektakularnego chaosu.

Twórcy Just Cause 3 zdecydwali się przedstawić graczom Rico Rodrigueza – osobnika znanego fanom cyklu, który tym razem jednak nabierze nieco więcej głębi. W odróżnieniu od dwóch poprzednich odsłon serii, w których głównym bohaterem był tak naprawdę otwarty świat, w „trójce” nasz spec od obalania dyktatur (czemu zazwyczaj towarzyszy morze płomieni i spektakularna rozwałka) ma posiadać interesującą osobowość, ukształtowaną przez burzliwe wydarzenia z przeszłości. Z grubsza, ma to być swego rodzaju antybohater, czyli facet, który niby działa w słusznej sprawie (wyzwolenie narodu z rąk despoty), ale realizuje go metodami co najmniej kontrowersyjnymi. Co ciekawe, decyzje graczy również będą miały niebagatelny wpływ na charakter Rico – może on być całkiem miłym gościem albo ogarniętym szałem „aniołem zemsty”.

Rico ma korzystać z kilku znanych i lubianych gadżetów, w tym linki z hakiem oraz spadochronu. Do tego dojdzie też wingsuit, czyli specjalny kombinezon umożliwiający swobodne szybowanie. Wykorzystując go na przemian z wyrzutnią linki, Rico ma poruszać się po wyspie Medici równie sprawnie, co Batman po Gotham. Powróci również możliwość łączenia dwóch obiektów za pomocą linki, z tym że teraz będzie można skorzystać z dwóch takich zaczepów na raz.

Just Cause 3 ma się pojawić w Polsce 4 grudnia 2015 roku. Gra będzie dostępna na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

  1. Graliśmy w Just Cause 3 – szalony i efekciarski sandbox kontratakuje
  2. Oficjalna strona gry Just Cause 3