Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2010, 09:52

autor: Jiker

Metropolis Software i inne legendy branży powracają wraz z 11 bit studios

Grzegorz Miechowski z firmy 11 bit studios wziął udział w wywiadzie, którego głównym tematem był debiut na parkiecie giełdy NewConnect (planowany na przełom października i listopada). Miechowski przedstawił w jego trakcie plany producenta, a także opisał najważniejsze punkty strategii biznesowej.

Jednym z gości wczorajszego, porannego programu stacji TVN CNBC Biznes był Grzegorz Miechowski prezes zarządu firmy 11 bit studios, znany szerzej jako szef produkcji przygodówki Teenagent oraz popularnej strategii turowej Gorky 17. Przedstawiciel producenta gier, założonego w dużej mierze przez pracowników dawnego Metropolis Software w grudniu 2009 roku, wziął udział w wywiadzie, którego głównym tematem był debiut na parkiecie giełdy NewConnect (planowany na przełom października i listopada). Miechowski przedstawił w jego trakcie plany firmy, a także opisał najważniejsze punkty strategii biznesowej.

Metropolis Software i inne legendy branży powracają wraz z 11 bit studios - ilustracja #1

Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że firma – produkująca swoje gry głównie z myślą o dystrybucji cyfrowej – poprzez debiut na NewConnect pragnie zdobyć fundusze, które w dużej mierze pomogą jej w rozwoju autorskiej technologii 11 bit Engine. Zostanie ona wykorzystana w dewelopingu zdecydowanej większości gier studia. Debiut pierwszej z nich planowany jest na pierwszy kwartał 2011 roku (więcej szczegółów poznamy w nadchodzących tygodniach), a w całym przyszłym roku do sprzedaży mają zostać wprowadzone trzy lub cztery tytuły. Grzegorz Miechowski zakłada, że 11 bit studios wypracuje dzięki nim przychód na poziomie 3 milionów złotych oraz zysk w wysokości 1 miliona złotych.

11 bit studios zamierza tworzyć gry na różne platformy sprzętowe. Podstawowymi będą PC oraz Xbox 360, aczkolwiek firma nie wyklucza szerszego zainteresowania innymi, w tym urządzeniami mobilnymi (iPhone, iPad). Do końca 2012 roku wprowadzi na rynek około dwunastu tytułów, w większości o charakterze casualowym, dostępnych przede wszystkim z poziomu serwisów dystrybucji cyfrowej. Miechowski nie wyklucza również wejścia na rynek gier społecznościowych, przywołując sukces FarmVille firmy Zynga, a więc jednego z najpopularniejszych tytułów dostępnych z poziomie serwisu Facebook.

Z informacji pozyskanych z oficjalnej strony internetowej 11 bit studios wynika, że osoby mające doświadczenie w branży gier zasiadają również radzie nadzorczej firmy. Są wśród nich m.in. Marcin Przasnyski, niegdyś dziennikarz miesięcznika Bajtek i redaktor naczelny czasopisma Secret Service, a także Marcin Górecki, od 1998 roku będący wydawcą i redaktorem naczelnym miesięcznika Neo/Neo Plus.

11 bit studios koncentruje swoją działalność na produkcji gier przeznaczonych do dystrybucji elektronicznej, z pominięciem nośnika fizycznego (tj. płyty CD lub DVD). W początkowej fazie działalności zamierza jednakże łączyć dystrybucję cyfrową z pudełkową.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry