Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2023, 18:01

Metal Gear odrodzi się jak Silent Hill? Konami dłubie przy „znanych seriach”

Nie tylko Silent Hill wraca do graczy po długiej nieobecności. Także inne „znajome serie” Konami mają otrzymać nowe gry.

Źródło fot. Kojima Productions | Konami.
i

Fani Konami nie mieli lekko w ostatnich latach. Przynajmniej do niedawna, bo zapowiedzi wielu nowych odsłon serii Silent Hill dawały nadzieję, że również inne zaniedbane serie z katalogu wydawcy mogą liczyć na wskrzeszenie.

Taki scenariusz potwierdza noworoczny artykuł firmy, tradycyjnie opublikowany przez redakcję japońskiego magazynu Famitsu. W „roku Królika” Konami szykuje „wzmocnienia i rozwinięcia dla znanych serii, by osiągnęły jeszcze więcej niż dotychczas”.

Wydawca napomknął także, że „po cichu” pracuje nad nowymi projektami, które zamierza ujawnić w przyszłości. Nie zdradził nic więcej na ich temat, ale nawet tyle wystarczyło, by fani wrócili do spekulacji.

Wśród najczęściej wymienianych kandydatów do otrzymania nowych odsłon są dwie kultowe serie z katalogu Konami: Castlevania i Metal Gear. Obie marki zostały wspomniane w przecieku serwisu Video Games Chronicle razem z Silent Hillem w kontekście nowych projektów wydawcy.

Warto też zauważyć, że choć dawno nie otrzymaliśmy nowej gry z Castlevanią w tytule (nie, reedycje i występy gościnne się nie liczą), to marka bynajmniej nie została zapomniana. Zadbali o to producenci Netflixa, którzy stworzyli przyjęty entuzjastycznie serial i pracują nad jego kontynuacją.

Według VGC kolejna odsłona będzie „nowym wyobrażeniem” cyklu i powstaje w jednym z japońskich studiów Konami we współpracy z zewnętrznymi wykonawcami. Z kolei nad nowym Metal Gearem, remasterami starszych odsłon lub rzekomym remakiem Metal Gear Solid 3 na pewno nie pracuje Hideo Kojima (ojciec marki).

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej