Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 2 stycznia 2023, 18:43

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

RDR2 stało się jeszcze piękniejsze dzięki nowej paczce tekstur [Aktualizacja]

Pewien twórca wydał pakiet tekstur wysokiej rozdzielczości do Red Dead Redemption 2. Dzięki modyfikacji grafika, która cieszyła oko już kilka lat temu, teraz wygląda jeszcze lepiej.

Źródło fot. Rockstar Games
i

Aktualizacja

Autor moda, czyli WickedHorseMan, udzielił nam zgody na hostowanie mirrora swojego projektu ulepszającego tekstury terenu w grze (Upscaled Terrain), jak również analogicznej modyfikacji Weapon Texture Upscale poprawiającej tekstury uzbrojenia.

  1. Upscaled Terrain - pobierz mod z naszego FTP
  2. Weapon Texture Upscale - pobierz mod z naszego FTP

Poprzednia wiadomość (31 grudnia 2022 r.)

Nie jest tajemnicą, że Red Dead Redemption 2 to jedna z piękniejszych gier na rynku. Mimo upływu lat dzieło Rockstar Games wciąż prezentuje się lepiej niż niejedna, nowsza produkcja. Nie oznacza to jednak, że na polu graficznym nie ma miejsca do poprawy. Wręcz przeciwnie. Udowodnił to pewien twórca o pseudonimie WickedHorseMan (via DSOGaming).

Wspomniany wyżej jegomość stworzył paczkę tekstur HD, które zastępują te oryginalne użyte w RDR2. Należy podkreślić, że zmiana dotyczy tylko podłoża i skał. Cała reszta pozostała nienaruszona.

  • Pakiet tekstur znajdziecie pod tym linkiem

Z notki informacyjnej zamieszczonej na Nexus Mods dowiadujemy się, że gracz w celu czterokrotnego przeskalowania tekstur wykorzystał programy oparte na SI, takie jak ESRGAN. Poniżej możecie zobaczyć efekty pracy twórcy.

RDR2 stało się jeszcze piękniejsze dzięki nowej paczce tekstur [Aktualizacja] - ilustracja #1

Nexus Mods

RDR2 stało się jeszcze piękniejsze dzięki nowej paczce tekstur [Aktualizacja] - ilustracja #2

Nexus Mods

RDR2 stało się jeszcze piękniejsze dzięki nowej paczce tekstur [Aktualizacja] - ilustracja #3

Nexus Mods

Oczywiście powyższa paczka to tylko kropla w morzu modów do Red Dead Redemption 2. Społeczność graczy opracowała już ogromną ilość ulepszeń (mimo że tytuł oficjalnie nie wspiera modyfikacji) do swojej ukochanej produkcji. Wśród nich znajdziecie m.in. Dynamic Seasons, czyli mod wprowadzający cztery pory roku, a także VESTIGIA, który przerabia wiele elementów otwartego świata, tak aby były one ładniejsze i bardziej realistyczne.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej