Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2023, 20:41

Cyberpunk 2077 wkrótce wypięknieje; zobacz, co nam da Ray Tracing Overdrive

Cyberpunk 2077 będzie jeszcze piękniejszy po debiucie trybu Ray Tracing: Overdrive, co pokazuje nowe porównanie graficzne.

Źródło fot. Grupa CD Projekt.
i

Jak będzie wyglądał Cyberpunk 2077 z podrasowanym ray tracingiem w porównaniu z aktualnie dostępnymi opcjami? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć youtuber Cycu1, który opublikował zestawienie fragmentów zwiastuna trybu Ray Tracing: Overdrive z grą na ustawieniach graficznych ultra.

Internauta wykonał screeny w trakcie gry w rozdzielczości 4K i z włączonymi obecnie najlepszymi opcjami grafiki, w tym – rzecz jasna – ray tracingiem. Tak pozyskane zrzuty ekranu zestawił z ujęciami z materiału opublikowanego przez firmę Nvidia we wrześniu. Efekt możecie zobaczyć na filmiku poniżej.

Tryb Ray Tracing: Overdrive sprawi, że efekty świetlne i odbicia będą jeszcze piękniejsze. Być może zgra się to z dodaniem do Cyberpunka 2077 wsparcia nowej wersji technologii DLSS, co ułatwi komputerom graczy poradzenie sobie z tymi niewątpliwie bardziej wymagającymi opcjami graficznymi.

Przypomnijmy, że dzieło studia CD Projekt Red nie będzie jedyną produkcją, która wykorzysta DLSS 3. Nvidia zapowiadała, że dotyczy to „ponad 35 gier i aplikacji”, w tym Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, Dying Light 2: Stay Human (w przypadku dzieła Techlandu jeszcze czekamy na implementację tej nowinki) oraz Dziedzictwa Hogwartu.

Nie wiemy jeszcze, kiedy gracze Cyberpunka 2077 dostaną aktualizację wprowadzającą do gry tryb Ray Tracing: Overdrive.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej