Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2022, 14:27

Castlevania od twórców God of War? Reżyser Ragnaroka o tym marzy

Reżyser God of War Ragnarok przyznał, że chciałby zająć się produkcją gry z serii Castlevania. I nie jest to zadanie niemożliwe do wykonania.

Źródło fot. Konami/Sony
i

God of War Ragnarok spełnił oczekiwania graczy i stał się jedną z najbardziej udanych premier 2022 roku. W efekcie deweloperzy z Santa Monica Studio odpowiedzialni za najnowszą część historii Kratosa i Atreusa zbierają pochwały od prawa do lewa.

Nie dziwi również to, że wiele osób zastanawia się nad następnym krokiem deweloperów, a mówiąc konkretniej – następną grą, którą Ci wezmą na tapet. Reżyser Ragnaroka Eric Williams przyznał, że chciałby zrobić następną Castlevanię.

Co zrobi Santa Monica?

Williams o chęci stworzenia kolejnej gry z serii Castlevania opowiedział w podcaście Kinda Funny Games, który niemal w całości poświęcony był GoW: Ragnarok.

Reżyser zaapelował do fanów, by „sprawili, żeby tak się stało”. Eric Williams stwierdził, że póki co nie wiadomo, jakim projektem studio zajmie się w następnej kolejności, ale gdyby ktoś dał mu możliwość zrobienia następnej Castlevanii, przyjąłby tę ofertę z przyjemnością.

Nie jest to całkowicie niemożliwe, jeśli weźmiemy pod uwagę niedawny wywiad deweloperów z Santa Monica Studio. Chociaż nie podano żadnych konkretów, to napomknięto o „pracy nad kilkoma projektami”.

I chociaż w serii Castlevania nie wydarzyło się nic nowego od Lords of Shadow 2 z 2014 roku, to Konami ostatnio zaczęło wskrzeszać starsze marki z pomocą zewnętrznych deweloperów – że wspomnieć tylko remake Silent Hill 2 tworzony przez polskie Bloober Team.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Półprofesjonalny muzyk, którego zajawka zaczęła się w dzieciństwie i żyje do tej pory. Za dzieciaka myślał, że zostanie gwiazdą rocka (i po dziś dzień ma niewielką nadzieję, że to się spełni). Był w kilku zespołach w okresie liceum i studiów, ale z żadnym nie odniósł sukcesów, lecz po części żyje z muzyki – niestety, grając do kotleta i na weselach. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca, wolał poszukać czegoś innego. Imał się różnych zawodów, często zupełnie niezwiązanych z zawodem; przez kilka lat był nawet barmanem. Do Gry-Online.pl trafił w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalnym padawanem Newsroomu, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. W grach obecnie preferuje multi nad singla; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100h, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy chcielibyście nową Castlevanię od twórców GoW: Ragnarok?

Pewnie!
77,9%
Może niech zajmą się marką God of War...
22,1%
Zobacz inne ankiety