Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2018, 14:20

autor: AlexB

Marvel's Spider-Man podbił serca klientów Empiku

Spider-Man szturmem zdobył Empiki. Produkcja Insomniac Games była najlepiej sprzedającą się grą na PlayStation 4 w tej sieci sklepów w minionych dwóch tygodniach. Na PC królowało The Sims 4: Cztery pory roku, a na Xboksie One FIFA 18.

Spider-Man od Insomniac Games podbił serca nie tylko graczy w Wielkiej Brytanii. Produkcja ze słynnym superbohaterem w roli głównej okazała się najlepiej sprzedającą się grą na PlayStation 4 w salonach Empik w okresie między 28 sierpnia a 11 września. Tytułowi udało się wyprzedzić takich konkurentów, jak FIFA 18, która skoczyła o oczko wyżej w porównaniu do poprzedniego zestawienia, i Need for Speed: Payback, które powróciło do Top 5 empikowych bestsellerów na platformie firmy Sony po dwóch miesiącach przerwy. Warto zauważyć, że listę zamyka FIFA 19 w edycji Champion. Możemy być zatem niemal pewni, że nowa odsłona symulatora piłki nożnej od firmy Electronic Arts będzie cieszyła się wśród polskich klientów co najmniej porównywalną popularnością co poprzedniczka.

Spider-Man z zadowoleniem przegląda najnowszą listę bestsellerów Empiku. - Marvel's Spider-Man podbił serca klientów Empiku - wiadomość - 2018-09-13
Spider-Man z zadowoleniem przegląda najnowszą listę bestsellerów Empiku.

Z kolei w zestawieniu pecetowych bestsellerów w salonach sieci Empik wszystko wróciło do normy. Po krótkiej dominacji World of Warcraft: Battle for Azeroth na pozycję lidera powróciło The Sims 4: Cztery pory roku, czyli wydany pod koniec czerwca bieżącego roku najnowszy dodatek do popularnego „symulatora życia” od firmy Electronic Arts. Tradycyjnie już, różne wersje oraz rozszerzenia tego tytułu zajęły większość miejsc na opublikowanej przez Empik liście. Udało się na nią wcisnąć jednak kilku innym produkcjom. Popularnością cieszyły się takie pozycje, jak Euro Truck Simulator 2 (w edycji zwykłej i Złotej) oraz Dywizjon 303: Bitwa o Anglię. Nietrudno zgadnąć, że ta ostatnia gra przyciągnęła klientów głównie tematyką, gdyż jej jakość jest dość mocno dyskusyjna.

Na koniec przyjrzyjmy się najlepiej sprzedającym się grom na Xboksa One w sieci salonów Empik. Tu również doszło do drobnego przetasowania względem poprzedniego zestawienia. Na pierwsze miejsce ponownie wskoczyła FIFA 18, która wyprzedziła Minecrafta i The Sims 4. Listę uzupełniają Need for Speed: Payback oraz Star Wars: Battlefront II.

Sprzedaż gier w sieci Empik

Najlepiej sprzedające się gry na PC

#

Gra

1.

The Sims 4: Cztery pory roku

2.

The Sims 4

3.

The Sims 4: Psy i koty

4.

World of Warcraft: Battle for Azeroth

5.

Euro Truck Simulator 2

6.

The Sims 4 Zestaw specjalny

7.

The Sims 4: Miejskie życie

8.

Euro Truck Simulator 2 Złota Edycja

9.

Dywizjon 303: Bitwa o Anglię

10.

The Sims 4 Zestaw 6

Najlepiej sprzedające się gry na PlayStation 4

#

Gra

1.

Spider-Man

2.

FIFA 18

3.

Need for Speed: Payback

4.

Minecraft

5.

FIFA 19 Champion Edition

Najlepiej sprzedające się gry na Xboksa One

#

Gra

1.

FIFA 18

2.

Minecraft Explorer Pack

3.

The Sims 4

4.

Need for Speed: Payback

5.

Star Wars: Battlefront II