Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2018, 14:23

autor: Aquma

The Fall of Winterhome – dodatek do Frostpunka zadebiutuje 19 września

The Fall of Winterhome – rozszerzenie do pełnej mrozu i śniegu, ale ciepło przyjętej strategii Frostpunk autorstwa polskiej ekipy 11 bit studios, zadebiutuje 19 września. Dodatek zostanie udostępniony za darmo posiadaczom gry.

W The Fall of Winterhome zagramy już za kilka dni. - The Fall of Winterhome – dodatek do Frostpunka zadebiutuje 19 września - wiadomość - 2018-09-13
W The Fall of Winterhome zagramy już za kilka dni.

Polska firma 11 bit studios poinformowała, że rozszerzenie do jej mroźnej strategii Frostpunk, zatytułowane The Fall of Winterhome (pol. Upadek Winterhome), zadebiutuje 19 września. Dodatek zostanie udostępniony nieodpłatnie wszystkim posiadaczom podstawowej wersji gry. Informacja została przekazana za pośrednictwem serwisu Steam, a także Twittera.

Tweet 11bit studios.
Tweet 11bit studios.

Rozszerzenie zaoferuje kilka godzin zupełnie nowej zawartości fabularnej, dzięki której poznamy tajemnice z przeszłości pokrytego śniegiem i lodem świata. Akcja dodatku będzie się rozgrywała na zupełnie nowej mapie (twórcy chwalą się, że pod względem warstwy wizualnej będzie się ona prezentowała inaczej niż poprzednia). Możemy liczyć także na świeże podejście do mechanik rozgrywki znanych z Frostpunka.

Frostpunk to nietypowa gra strategiczna, stanowiąca połączenie RTS-a i city buildera. Akcja tytułu rozgrywa się w alternatywnej wersji XIX wieku, w której na Ziemi panuje nowa epoka lodowcowa. Produkcja pojawiła się na rynku w kwietniu tego roku, wyłącznie w wersji na PC i została ciepło przyjęta przez branżowe media (średnia z recenzji w serwisie Metacritic wynosi obecnie 84%, a nasza ocena praktycznie od niej nie odbiega).

  1. Frostpunk – strona oficjalna
  2. Najlepsze gry strategiczne na PC ostatnich lat – top strategie zdaniem redakcji