Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2018, 14:30

Kolejne plotki o Halo 5 na PC [aktualizacja]

Znowu pojawiły się plotki sugerujące, że Halo 5: Guardians doczeka się konwersji na pecety. Tym razem ich źródłem jest zmiana okładki pudełkowego wydania gry.

Czy Halo 5 trafi wreszcie na PC? - Kolejne plotki o Halo 5 na PC [aktualizacja] - wiadomość - 2018-09-13
Czy Halo 5 trafi wreszcie na PC?

AKTUALIZACJA:

Firma Microsoft zaprzeczyła, że trwają prace nad konwersją Halo 5: Guardians na PC i stwierdziła, że obecnie nie ma w planach takiego projektu.

Taki jest oficjalny przekaz, ale trudno nie mieć pewnych wątpliwości co do jego prawdziwości. Zmiana okładki może być oczywiście błędem lub też nie mieć nic wspólnego z wydaniem pecetowym, ale w czerwcu mieliśmy podobną sytuację, gdy na oficjalniej stronie pojawiła się wzmianka o Windows 10. Fakt, że dwie pomyłki tego typu wydarzyły się w tak krótkim czasie, wydaje się podejrzany.

HALO 5: GUARDIANS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: 343 Industries
  2. Wydawca: Microsoft Studios
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: XONE
  5. Data premiery: 27 października 2015 r.

Powracają plotki o konwersji Halo 5: Guardians na PC. Najnowszym źródłem tych spekulacji jest zmiana okładki pudełkowej wersji gry w sklepie Amazon. Dawniej widniała na niej informacja „Only on Xbox One”, czyli „tylko na Xboksie One”. Natomiast teraz została zmieniona na „Xbox One Console Exclusive”. Termin „exclusive konsolowy” używany jest dla gier, które dostępne są tylko na jedną konsolę oraz na PC.

Nowy napis jest taki sam jak w przypadku m.in. Forza Horizon 4, Quantum Break, Sea of Thieves oraz State of Decay 2. Wszystkie te gry zostały wydane przez firmę Microsoft i dostępne są zarówno na Xboksa One, jak i PC. Trudno wyobrazić sobie, aby zmiana okładki trzyletniej gry nastąpiła bez powodu. Wydaje się więc możliwe, że wydawca po cichu szykuje pecetową wersję Halo 5: Guardians.

Źródło: AllGamesDelta.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że podobne plotki pojawiły się w czerwcu. Wtedy na oficjalnej stronie Halo 5 przez chwilę pojawiła się informacja że „gra jest dostępna wyłącznie na konsoli Xbox One i Windowsie 10”. Tekst ten został szybko usunięty. Firma Microsoft ogłosiła, że był to błąd i obecnie nie ma planów przeniesienia produkcji na PC. Uznaliśmy więc, że na tym kończy się cała sprawa. Najnowsze zamieszanie z okładką sugeruje jednak, że może być inaczej i trzy miesiące temu wydawca nie był po prostu gotowy oficjalnie potwierdzić konwersji.

Warto dodać, że niedawno Microsoft zapowiedział Halo Infinite i gra ma trafić w przyszłym roku zarówno na Xboksa One, jak i PC. Umożliwienie graczom komputerowym zapoznania się z poprzednią częścią byłoby więc dobrym posunięciem, choć zapewne większość pecetowców wolałaby otrzymać konwersję Halo: The Master Chief Collection.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Halo 5: Guardians