Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2018, 10:40

Marvel's Spider-Man najszybciej sprzedającą się tegoroczną grą w UK

Spider-Man okazał się ogromnym sukcesem na Wyspach Brytyjskich. Produkcja studia Insomniac Games jest najszybciej sprzedającą się grą roku w Zjednoczonym Królestwie. Nieznacznie pobiła ona poprzedniego lidera, Far Cry 5.

Ledwie trzy dni minęły od oficjalnej premiery Spider-Mana na PlayStation 4, a tytuł już może pochwalić się pierwszym sukcesem na rynku. Jak podaje serwis GamesIndustry.biz (dane UKIE/GFK), doskonale oceniana produkcja studia Insomniac Games ze słynnym pajęczym superbohaterem w roli głównej jest najszybciej sprzedającą się tegoroczną pozycją w Wielkiej Brytanii, przynajmniej jeśli chodzi o pudełka. Zepchnęła ona z pozycji lidera Far Cry 5. Co prawda różnica jest niewielka, lecz należy pamiętać, że FPS od studia Ubisoft ukazał się na kilku platformach, natomiast Spider-Man to tytuł ekskluzywny dla konsoli firmy Sony.

Spider-Man leci do kolejnego klienta. - Marvel's Spider-Man najszybciej sprzedającą się tegoroczną grą w UK - wiadomość - 2018-09-25
Spider-Man leci do kolejnego klienta.

Sięgnięcie po ten rekord oznacza również, że Spider-Man pobił inny tegoroczny hit wydany jedynie na PlayStation 4, czyli God of War. Choć dzieło studia Santa Monica również mogło pochwalić się doskonałym startem w Wielkiej Brytanii, superbohaterska produkcja od Insomniac Games sprzedaje się niemal dwukrotnie lepiej. Raczej nietrudno się domyślić przyczyny takiego stanu rzeczy – Spider-Man mimo wszystko jest marką bardziej rozpoznawalną i przystępniejszą dla młodszych graczy.

To jeszcze nie wszystko. Według danych, najnowsza gra z Człowiekiem-Pająkiem w roli głównej jest najlepiej sprzedającą się produkcją sygnowaną logiem słynnego komiksowego wydawnictwa Marvel w historii. Wyraźnie pobiła ona LEGO Marvel Super Heroes, które do tej pory dzierżyło ten rekord. Po raz kolejny warto zauważyć, że dzieło studia Insomniac Games osiągnęło najlepszy wynik, choć zostało wydane tylko na jedną platformę, a konkurent aż na dziewięć.

Jednego rekordu Spider-Manowi nie udało się jednak pobić. Najszybciej sprzedającą się grą superbohaterską obecnej generacji w Wielkiej Brytanii wciąż jest Batman: Arkham Knight. Jak jednak zauważył dziennikarz GamesIndustry.biz, może to wynikać przede wszystkim z faktu, że dzieło studia Rocksteady pojawiło się na rynku w 2015 roku, kiedy rynek cyfrowy nie był jeszcze aż tak silny. Należy bowiem pamiętać, że dane UKIE/GFK obejmują jedynie wydania pudełkowe.

Dragon Quest XI cieszy się sporą popularnością wśród Brytyjczyków. - Marvel's Spider-Man najszybciej sprzedającą się tegoroczną grą w UK - wiadomość - 2018-09-25
Dragon Quest XI cieszy się sporą popularnością wśród Brytyjczyków.

Spider-Man od Insomniac Games jest jedną z trzech nowości, jakie znalazły się na ubiegłotygodniowej liście bestsellerów w Wielkiej Brytanii. Na drugim miejscu zestawienia znalazło się Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age, czyli tryumfalny powrót popularnej serii jRPG-ów od Square Enix. Z kolei ósmą pozycję zajęło Destiny 2: Porzuceni, czyli całkiem ciepło przyjęty przez media branżowe dodatek do MMOFPS-a stworzonego przez Bungie Software.

1.

Spider-Man

2.

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age

3.

Grand Theft Auto V

4.

F1 2018

5.

Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy

6.

Pro Evolution Soccer 2019

7.

Mario Kart 8: Deluxe

8.

Destiny 2: Forsaken

9.

PlayerUnknown's Battlegrounds

10.

LEGO The Incredibles

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej