Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 września 2018, 10:12

autor: Czarny Wilk

Wiemy, w ilu epizodach finałowego sezonu Gry o tron pojawi się Jaime Lannister

Dzięki sporowi między Nikolajem Costerem-Waldau a jego agentką poznaliśmy szczegóły kontraktu aktora i dowiedzieliśmy się, w ilu odcinkach finałowego sezonu Game of Thrones wystąpi.

Grany przez Nikolaja Costera-Waldau Jaime Lannister przez siedem sezonów Gry o tron przeszedł niemałą przemianę i z mocno antypatycznej postaci stał się jednym z ulubieńców fanów. Dzięki ujawnieniu szczegółów kontraktu między aktorem a producentami Game of Thrones, dowiedzieliśmy się, w ilu odcinkach finałowego sezonu ponownie zobaczymy Królobójcę. A co za tym idzie – wiemy, jak długo możemy być pewni, że twórcy pozostawią go przy życiu. Informacje te mogą zostać uznane za zdradzające zbyt istotne szczegóły fabuły, dlatego wrażliwszych na tym punkcie czytelników przestrzegamy przed zapoznaniem się z dalszą częścią wiadomości.

Jaime stał się jednym z ulubieńców fanów serialu. - Wiemy, w ilu epizodach finałowego sezonu Gry o tron pojawi się Jaime Lannister - wiadomość - 2018-09-10
Jaime stał się jednym z ulubieńców fanów serialu.

Według opublikowanych przez serwis Hollywood Reporter informacji o kontrakcie Costera-Waldau, aktora zobaczymy we wszystkich sześciu finałowych odcinkach Gry o tron. Tym samym możemy być spokojni o los granej przez niego postaci… przynajmniej do czasu wielkiego finiszu.

Przy okazji dowiedzieliśmy się także o zarobkach aktora – za każdy epizod siódmego sezonu otrzymywał on 942 857 dolarów, natomiast w przypadku finałowej serii wynagrodzenie za poszczególne odcinki wzrosło do poziomu 1 066 667 dolarów. Informacje te wyszły na jaw przy okazji sporu sądowego między Nikolajem Costerem-Waldau a jego byłą agentką Jill Littman.

Zdjęcia do ósmego sezonu Gry o tron zakończyły się w lipcu i aktualnie trwa postprodukcja serialu. Według najnowszych nieoficjalnych doniesień, premiery finałowych sześciu epizodów możemy spodziewać się nie wcześniej niż w wakacje 2019 roku. W lutym przyszłego roku ruszą również zdjęcia do pierwszego planowanego spin-offa serii, roboczo zatytułowanego The Long Night (ang. „Długa noc”).

  1. Oficjalna strona serialu
  2. Oficjalna strona HBO