Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 lipca 2018, 12:37

Gra o tron - zakończono zdjęcia do ostatniego sezonu

Wczoraj dobiegły końca zdjęcia do ósmego i ostatniego sezonu serialu Gra o tron. Wyprodukowane odcinki czeka teraz intensywna postprodukcja, a efekt końcowy mamy zobaczyć w przyszłym roku.

Podróż zapoczątkowana w pierwszym sezonie dobiega końca. - Gra o tron - zakończono zdjęcia do ostatniego sezonu - wiadomość - 2018-07-08
Podróż zapoczątkowana w pierwszym sezonie dobiega końca.

Wczorajszy dzień przyniósł słodko-gorzką chwilę dla fanów Gry o tron. 7 lipca dobiegły bowiem końca zdjęcia do ostatniego sezonu serialu. Oznacza to, że jego premiera jest coraz bliżej, ale z drugiej strony jest to dla tej produkcji koniec i nic nowego nie zostanie już nakręcone.

Aktorzy i reszta ekipy już tydzień temu brali udział w przyjęciu świętującym finał prac, ale w rzeczywistości część z nich potem wróciła na plan na kilka dodatkowych dni. Ostatnie zdjęcia nakręcono w scenografii Królewskiej Przystani. Seriale, zwłaszcza o dużej skali, często nie są jednak produkowane w dokładnym porządku chronologicznym, więc nie należy zakładać, że to w tym miejscu zakończy się cała historia.

Podczas ostatnich dni zdjęciowych kręcono głównie sceny w Królewskiej Przystani. Źródło: A Red Priestess. - Gra o tron - zakończono zdjęcia do ostatniego sezonu - wiadomość - 2018-07-08
Podczas ostatnich dni zdjęciowych kręcono głównie sceny w Królewskiej Przystani. Źródło: A Red Priestess.

Przypomnijmy, że ósmy i ostatni sezon Gry o tron ma zadebiutować w przyszłym roku, ale na razie finansująca produkcję stacja HBO nie podała żadnego konkretnego terminu. Tym razem otrzymamy jedynie sześć odcinków, ale prawdopodobnie wiele z nich będzie znacznie dłuższych niż standardowe. Spekuluje się, że niektóre rozmiarami przypominać mają pełnometrażowe filmy.

Pomimo mniejszej liczby odcinków, ósmy sezon jest najdroższym z dotychczasowych. W siódmej serii każdy epizod kosztował ok. 10 mln dolarów. Według serwisu Variety tym razem średni budżet każdego odcinka wyniesie 15 mln.

Oczywiście, zakończenie serialu nie oznacza końca marki. HBO pracuje obecnie nad kilkoma alternatywnymi spin-offami. Jeden z nich, będący prequelem osadzonym kilka tysięcy lat w przeszłości krainy Westeros, dostał już zgodę na wyprodukowanie odcinka pilotażowego.

Fani mogą wypatrywać także kolejnych powieści z cyklu Pieśń lodu i ognia. To jednak zabawa głównie dla osób dysponujących anielską cierpliwością. Ostatni tom, czyli Taniec ze Smokami, ukazał się w 2011 roku, w trakcie emisji pierwszego sezonu Gry o tron, a coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że ostatni odcinek serialu obejrzymy, zanim kolejna książka trafi na półki księgarń.

  1. Oficjalna strona serialu