Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 sierpnia 2018, 09:43

autor: Osti

Gra o tron – ósmy sezon później niż zakładano

Wszystko wskazuje na to, że na wielki finał Gry o tron poczekamy nieco dłużej niż do kwietnia 2019 roku. Na pocieszenie HBO opublikowało film prezentujący nowości programowe amerykańskiego producenta.

Zdjęcia do 8. sezonu już zakończono. - Gra o tron – ósmy sezon później niż zakładano  - wiadomość - 2018-08-27
Zdjęcia do 8. sezonu już zakończono.

Zakończenie kultowego serialu na podstawie powieści George’a R.R. Martina zbliża się wielkimi krokami – twórcy skompletowali już zdjęcia do nowych odcinków i zajmują się postprodukcją. Ósmy i ostatni sezon Gry o tron ma zadebiutować w przyszłym roku, ale na razie odpowiadająca za produkcję stacja HBO nie podała żadnego konkretnego terminu. Według wcześniejszych plotek pierwszy odcinek ostatniej serii miał zadebiutować w kwietniu 2019 roku.

Doniesienia te zdementował częściowo dyrektor od efektów specjalnych produkcji, Joe Bauer. W wywiadzie udzielonym portalowi Huffingtonpost stwierdził, że jego dział powinien skończyć prace w maju 2019 roku. Oznacza to, że premiera ósmego sezonu odbędzie się najwcześniej latem. Nie powinno się wykluczać także terminu jesiennego. Oczywiście, do czasu oficjalnego potwierdzenia daty premiery przez stację HBO, do informacji tych należy podchodzić ze sporym dystansem.

Przy okazji finałowego odcinka serialu Ostre przedmioty HBO opublikowało zapowiedź swoich nadchodzących nowości. Wśród prezentowanych tytułów nie zabrakło oczywiście Gry o tron:

Zakończenie serialu nie oznacza końca marki. HBO pracuje obecnie nad kilkoma spin-offami Gry o tron. Pierwszy z nich będzie prequelem, osadzonym kilka tysięcy lat przed wydarzeniami znanymi z serialu. Ruszyły już prace nad odcinkiem pilotażowym. Fani niecierpliwie wyczekują kolejnych powieści z cyklu Pieśń lodu i ognia. Ostatni tom, czyli Taniec ze Smokami, ukazał się w 2011 roku, w trakcie emisji pierwszego sezonu Gry o tron.

Przygoda z Grą o tron nie skończy się tak szybko. - Gra o tron – ósmy sezon później niż zakładano  - wiadomość - 2018-08-27
Przygoda z Grą o tron nie skończy się tak szybko.

Przypomnijmy, że ósmy sezon Gry o tron składać się będzie tylko z sześciu odcinków, ale będą one znacznie dłuższe niż standardowe. Według plotek całkiem możliwe, że wiele z nich rozmiarami przypominać będzie pełnometrażowe filmy. Zakładając, że ostatni sezon zadebiutuje latem, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że trafi na wizję, zanim na półki księgarń zawitają Wichry zimy, czyli kolejny tom powieściowego cyklu, na którym bazuje serial. Spodziewamy się jednak, że stacja ujawni termin premiery dopiero wtedy, gdy będzie pewna, że zdoła go dotrzymać.