Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 26 lipca 2018, 09:26

autor: Czarny Wilk

Zakończenie Gry o tron w pierwszej połowie 2019 roku

Dyrektor programowy HBO potwierdził, że wielki finał trwających od siedmiu sezonów intryg i walk o Westeros w serialu Gra o tron zobaczymy w trakcie pierwszych sześciu miesięcy przyszłego roku.

W końcu oficjalnie poznaliśmy datę powrotu jednego z najpopularniejszych seriali ostatnich lat, Gry o tron. Odpowiedzialny za ramówkę HBO Casey Bloys potwierdził wcześniejsze doniesienia, jakoby ósmy, finałowy sezon adaptacji „Pieśni lodu i ognia” George’a R.R. Martina miał zadebiutować w przyszłym roku. Ściślej, możemy się go spodziewać w pierwszej połowie 2019 roku.

Smoki zatańczą z Białymi Wędrowcami za niecały rok. - Zakończenie Gry o tron w pierwszej połowie 2019 roku - wiadomość - 2018-07-26
Smoki zatańczą z Białymi Wędrowcami za niecały rok.

O wieściach tych poinformował serwis EW. Wprawdzie dokładna data premiery wciąż nie została ujawniona, ale ponieważ większość wcześniejszych sezonów Gry o tron debiutowała w marcu bądź kwietniu, możemy dość bezpiecznie założyć, że również sześcioodcinkowe zakończenie pojawi się właśnie w okolicy tego okienka czasowego.

Przy okazji EW dowiedziało się również, że na pierwszy z zapowiedzianych jakiś czas temu spin-offów Game of Thrones jeszcze poczekamy – projekt wciąż nie ma jeszcze wybranego reżysera i obsady, a zdjęcia do niego ruszą najwcześniej na początku przyszłego roku.

Gra o tron to serialowa superprodukcja fantasy, którą od 2011 roku możemy oglądać na HBO. Oparty na kultowych książkach George’a R.R. Martina tytuł szybko zjednał sobie sympatię widzów ciekawie wykreowanym światem, plejadą interesujących bohaterów oraz tendencją do regularnego zabijania kluczowych postaci. Serial stał się przepustką do sławy dla takich aktorów jak Emilia Clarke, Kit Harington czy Peter Dinklage.

  1. Gra o tron w serwisie internetowym HBO

Ostatnia aktualizacja: 2018-07-26

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.