Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2018, 11:54

autor: Radosław "Riddick" Kowalczyk

God of War zaliczył w UK najlepszy start w historii serii

Nowy God of War może pochwalić się najlepszym debiutem w historii serii, przynajmniej na rynku brytyjskim. I choć krytycy już dawno okrzyknęli ten tytuł arcydziełem, to najważniejsze głosowanie, to portfelami, dopiero się rozpoczęło.

Kratos nie należy do zbyt uczuciowych typów, dlatego długo przygotowywał się do walki o miłość graczy. Wygląda na to, że ze starcia wyszedł zwycięsko. - God of War zaliczył najlepszy start w historii marki w UK - wiadomość - 2018-04-23
Kratos nie należy do zbyt uczuciowych typów, dlatego długo przygotowywał się do walki o miłość graczy. Wygląda na to, że ze starcia wyszedł zwycięsko.

Premiera God of War zostanie zapamiętana na długo. Gra nie tylko zgarnia świetne recenzje, będąc najwyżej ocenianym exclusivem na PlayStation 4, ale zalicza również najlepszy start w historii marki w UK. Sprzedaż fizycznych kopii nowego Boga Wojny jest o 35% lepsza (w analogicznym czasie) od wydanego w 2010 roku God of War III. Tym samym produkcja znalazła się na pierwszym miejscu brytyjskiej listy Top Ten, pozostawiając w tyle nie tylko multiplatformowego Far Cry 5, ale również bestsellery na Switcha – Mario Kart 8: Deluxe i Super Mario Odyssey (informacje na podstawie danych UKIE/GfK).

Seria God of War w skrócie:

  • God of War – premiera 22 marca 2005 (PS2)
  • God of War II - 13 marca 2007 (PS2)
  • God of War: Chains of Olympus – 4 marca 2008 (PSP)
  • God of War III – 16 marca 2010 (PS3)
  • God of War: Ghost of Sparta – 2 listopada 2010 (PSP)
  • God of War: Wstąpienie – 12 marca 2013 (PS3)
  • God of War – 20 kwietnia 2018 (PS4)

Nowy God of War zadebiutował 20 kwietnia i może pochwalić się średnią ocen 95/100 w serwisie Metacritic. Daje mu to pierwszeństwo przed poprzednim exclusivem-rekordzistą na PS4 - The Last of Us: Remastered, które co prawda ma identyczną średnią, jednak na podstawie mniejszej liczby tekstów. Recenzenci jednogłośnie chwalą ścieżkę dźwiękową, brutalną i satysfakcjonującą walkę, wciągającą fabułę oraz przepięknie zaprojektowane lokacje. Jednym słowem, nowa produkcja od Sony Interactive Entertainment to bardzo udane połączenie wielu elementów, które składają się na rewelacyjny gameplay. Zadowoleni powinni być fani dubbingu, a także jego przeciwnicy, ponieważ gra daje możliwość przełączenia się pomiędzy rodzimym podkładem a oryginalnym. Jeśli chodzi o sprawy techniczne, tytuł wygląda równie dobrze na PS4 i na PS4 Pro.

Na sukces nowego God of War składają się współgrające ze sobą i dopracowane w każdym calu elementy: wciągająca fabuła, piękna oprawa audiowizualna i bardzo satysfakcjonująca walka. - God of War zaliczył najlepszy start w historii marki w UK - wiadomość - 2018-04-23
Na sukces nowego God of War składają się współgrające ze sobą i dopracowane w każdym calu elementy: wciągająca fabuła, piękna oprawa audiowizualna i bardzo satysfakcjonująca walka.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wraz z God of War, aż 5 gier z brytyjskiej listy Top Ten to tytuły na wyłączność. Świetnym wynikiem może pochwalić się też inny exclusive na PS4, Yakuza 6: The Song of Life. Produkcja zajęła trzecie miejsce, zaraz za hitem Ubisoftu:

1.

God of War

2.

Far Cry 5

3.

Yakuza 6: The Song of Life

4.

FIFA 18

5.

Mario Kart 8: Deluxe

6.

Super Mario Odyssey

7.

Fallout 4

8.

PlayerUnknown’s: Battlegrounds

9.

The Legend of Zelda: Breath of Wild

10.

Grand Theft Auto 5