Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 kwietnia 2018, 14:48

Dziś ruszają zdjęcia do trzeciego sezonu Stranger Things

Matt i Ross Dufferowie, Shawn Levy i ekipa aktorska serialu Stranger Things wchodzą dziś na plan filmowy z zamiarem rozpoczęcia zdjęć do trzeciego sezonu superprodukcji Netfliksa. Premiera kolejnej serii odbędzie się na przełomie 2018 i 2019 roku.

Shawn Levy, producent i reżyser wybranych odcinków serialu Stranger Things, poinformował na łamach serwisu Collider, że dziś, czyli 23 kwietnia, rozpoczną się zdjęcia do trzeciego sezonu jednego z największych hitów platformy Netflix. Wzorem pierwszej serii, w jego skład wejdzie osiem odcinków przybliżających dalsze losy mieszkańców Hawkins.

W trzecim sezonie Stranger Things mieszkańcy Hawkins zmierzą się z kolejnymi problemami natury nadprzyrodzonej. - Dziś ruszają zdjęcia do trzeciego sezonu Stranger Things - wiadomość - 2018-04-23
W trzecim sezonie Stranger Things mieszkańcy Hawkins zmierzą się z kolejnymi problemami natury nadprzyrodzonej.

Levy ujawnił, że na potrzeby prac nad trzecim sezonem przyjęto identyczną strategię, jak w przypadku poprzedniej serii – twórcy nakręcą cztery pierwsze odcinki, dając czas braciom Duffer na dopieszczenie fabuły pozostałych epizodów, po czym zajmą się resztą.

Taką samą liczbę scenariuszy wzięliśmy na warsztat w zeszłym roku. Pozostałe są pisane, gdy kręcimy. Ponownie reżyseruję trzeci i czwarty odcinek, dzięki czemu Dufferowie mają chwilę wytchnienia i mogą spokojnie dokończyć pracę nad pozostałymi epizodami. Strategia sprawdziła się poprzednim razem i nie zamierzamy tego zmieniać.

Levy zdradził też, że w gronie reżyserów nowych odcinków Stranger Things zabraknie tym razem Andrew Stantona, legendy studia Pixar (w dorobku m.in. Gdzie jest Nemo? i WALL-E), który odpowiada za epizody piąty i szósty drugiej serii. Powodem jest brak czasu. Stanton może jednak powrócić do reżyserowania Stranger Things przy okazji czwartego sezonu serialu, który „definitywnie jest w drodze”. Co więcej, Levy nie wyklucza, że markę czeka w przyszłości dalszy rozwój.

Do premiery trzeciego sezonu Stranger Things dojdzie na przełomie 2018 i 2019 roku. Do szeryfa Hoppera, Steve’a (który odegra jeszcze ważniejszą rolę w nowej serii), Jedenastki i pozostałych członków gangu dołączy kilku nowych bohaterów, w tym grający burmistrza Hawkins Cary Elwes, wcielający się w lokalnego reportera Jake Busey, a także Maya Thurman-Hawke. Poza tym Priah Ferguson, czyli odtwórczyni roli siostry Lucasa, będzie pojawiać się na ekranie zdecydowanie częściej. Przypominamy też, że twórcy borykają się ostatnio z problemami natury prawnej, po tym, jak zostali oskarżeni o plagiat.

  1. Stranger Things na Netfliksie