Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2021, 09:31

autor: Gacek

Marvel’s Avengers przeżywa renesans? Gra dostaje coraz więcej pozytywnych opinii na Steamie

Marvel’s Avengers zbiera coraz więcej pozytywnych ocen na Steamie. Czy gra odzyska utraconych po premierze odbiorców?

Marvel’s Avengers od początku swojego istnienia miało sporo problemów. Słaby start produkcji przyniósł Square Enix duże straty, a popularność gry na Steamie stopniowo malała. Jednak już w listopadzie poprzedniego roku Yosuke Matsuda, prezes japońskiego wydawcy, stwierdził, że firma nie porzuci produkcji i postara się przekształcić tę finansową porażkę w sukces. Efekty tego postanowienia mogliśmy oglądać przez ostatnie parę miesięcy i najwyraźniej gra zmienia się na lepsze. Według wykresu na Steamie, recenzje z ostatniego miesiąca są aż w 79% pozytywne, a najwięcej nowych, dobrych opinii pojawiło się na przełomie lipca i sierpnia. Natomiast biorąc pod uwagę wszystkie komentarze od wydania gry, jedynie 67% użytkowników oceniło ją pozytywnie.

O coraz lepszym przyjęciu produkcji świadczy również popularność ostatniego darmowego weekendu pod koniec lipca, gdzie w szczytowym momencie grało nawet 10 tys. użytkowników jednocześnie. Warto również wspomnieć, że twórcy cały czas udostępniają kolejne aktualizacje. W marcu wyszło darmowe DLC z Hawkeyem, a wczoraj, 17 sierpnia, miał premierę duży update z Czarną Panterą, który wprowadził m.in. nową historię, lokacje i frakcję. Ostatnio też dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej jeszcze w tym roku posiadacze gry na konsolach PlayStation będą mogli pograć Spider-Manem.

Jak widać twórcy dbają o rozwój gry i na horyzoncie pojawia się nadzieja, że Square Enix uda się uratować Marvel’s Avengers. Myślicie, że tak się stanie?