Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2020, 19:15

autor: Karol Laska

Marvel's Avengers ledwie przędzie na Steamie. Bawi się nawet poniżej 1000 osób

Studio Crystal Dynamics ma spory problem, jeżeli chodzi o popularność gry Marvel’s Avengers na PC. Na serwerach przebywa coraz mniej osób i często trudno o znalezienie innych ludzi do gry.

Marvel’s Avengers przeżywa poważny kryzys popularności, nieco ponad miesiąc po swojej światowej premierze. Liczba aktywnych osób na serwerach (na pecetach) kręci się cały czas wokół tysiąca – dwóch tysięcy, a w serwisie Steam Charts wychwycono nawet moment (dnia 7 października), kiedy w grze znajdowały się zaledwie 973 osoby. Zobaczcie sami.

Marvels Avengers ledwie przędzie na Steamie. Bawi się nawet poniżej 1000 osób - ilustracja #1
Anthem i Avengers mogą sobie podać ręce.

Tak niskie statystyki powodują frustrację u graczy, którzy muszą czekać aż do 30 minut na pecetach, aby tylko udało się znaleźć odpowiednią liczbę ludzi do zabawy. Forbes donosi, iż problem dotyczy też konsol. Przykładowo – zdarza się, że na PS4 sojusznikami w trybie multiplayer steruje sztuczna inteligencja.

Twórcy jak na razie starają się wspierać swoją produkcję. Do końca października w grze ma pojawić się nowa postać – Kate Bishop. Fani nie są jednak usatysfakcjonowani i domagają się więcej treści, a także patchów naprawczych.