Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2021, 10:17

autor: Aquma

Marvel’s Avengers - DLC i zmiany nie przekonały graczy do powrotu

Pojawienie się w grze Marvel’s Avengers nowego bohatera – Hawkeye’a – oraz kolejnych misji fabularnych nie zachęciło graczy do masowego powrotu do tytułu studia Crystal Dynamics.

W SKRÓCIE:

  1. pierwsza duża aktualizacja do Marvel’s Avengers nie skłoniła graczy do masowego powrotu do tego tytułu;
  2. w ostatni weekend, zaraz po premierze nowej zawartości, liczba graczy nie przekroczyła 2750 – nie jest to nawet 1/10 użytkowników, którzy grali w ten tytuł po premierze.

W piątek gra Marvel’s Avengers otrzymała dużą aktualizację wprowadzającą zmiany w mechanice, nowe misje fabularne oraz bohatera – Hawkeye’a. Niestety, wszystko wskazuje na to, że zawartość nie przekonała graczy do powrotu. Owszem, liczba użytkowników zauważalnie wzrosła, ale w najlepszym momencie ostatnich 24 godzin na Steamie w tytuł ten grało zaledwie 2738 osób – nie jest to nawet 10% tzw. rekordu all-time peak, który padł zaraz po premierze.

Marvel’s Avengers - DLC i zmiany nie przekonały graczy do powrotu - ilustracja #1
Popularność Marvel’s Avengers na Steam. Źródło: https://steamdb.info/app/997070/graphs/

Dla porównania, znajdujące się niegdyś w nieco podobnej sytuacji No Man’s Sky dzięki pierwszej dużej aktualizacji przyciągnęło do siebie ponad 19 tys. graczy. Wynik Marvel’s Avengers jest więc mocno rozczarowujący, szczególnie biorąc pod uwagę drogą i mającą bardzo duży potencjał licencję Marvela.

Warto odnotować, że deweloperzy zapowiedzieli już kolejne nowości w postaci kolejnych misji, które mają ukazywać się wiosną i latem tego roku. Nieco później pojawi się pierwsze pełnoprawne rozszerzenie – War for Wakanda – w którym otrzymamy m.in. tytułową lokację, kolejnego grywalnego bohatera (Czarną Panterę) oraz nowe rozdziały fabularne.

Pozostaje mieć nadzieję, że faktycznie tak się stanie i na tę zawartość nie będziemy musieli czekać tyle, ile na Hawkeye’a (Clint Barton pierwotnie miał dołączyć do gry w listopadzie). Niemałe znaczenie będzie też miała reakcja wydawcy na słabe wyniki tytułu – rozczarowująca liczba graczy może popchnąć Square Enix do ograniczenia planowanego wsparcia.

  1. Recenzja Marvel's Avengers – hej, ta gra nie jest zła!
  2. Marvel’s Avengers – poradnik
  3. Marvel’s Avengers – strona oficjalna